Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jogosan hivogat a főnököm a...

Jogosan hivogat a főnököm a betegállományom alatt, hogy mikor jövök már vissza munkába, meg hogy milyen betegségem, van amiért ennyi időre kiírnak?

Figyelt kérdés
Mikor kiírtak betelefonáltam hogy meddig leszek kiírva, erre fel ma felhívott a főnököm, megkérdezte higy meddig vagyok kiírva, mondtam neki és elkezdett morogni,hogy menjek a fenébe, milyen betegségem van hogy eddig kiírtak.... Persze a betegállományos papiromat bejuttattam a cégbe.
2020. dec. 22. 08:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%
Igen, rendszeresen tartani kell a kapcsolatot a munkáltatóval, hiszen neki meg kell szerveznie a munkát nélküled is és ehhez tudnia kell, hogy meddig leszel meg távol.
2020. dec. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen ezzel tisztában vagyok. Csak én már akkor betelefonáltam, és bediktáltam amikor kiírtak,a betegállomány elején.
2020. dec. 22. 08:32
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
1-es hülyeséget írt. Megmondtad neki, mikor mész vissza, ennyi legyen elég neki. Ahhoz meg végképp semmi köze, hogy milyen betegséged van. Legközelebb, ha beleszól, azonnal nyomd ki a telefont és utána halkítsd le. Majd rendet tanul a böszme. Amúgy két nap múlva karácsony, mi a frászt akar dolgoztatni még? Az orvos helyében én is úgy kérdezném a beteget, hogy ha jan.4-ig táppénzre kiírom, van-e ellene kifogása?
2020. dec. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%
Általában nem szeretik, ha elromlik a biorobot.
2020. dec. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
A főnökéhez nem biztos, hogy eljutott az információ, egy telefon belefér, a távollét okához valóban nincs köze. Sztem a Kérdező is felfújja a dolgot, aki táppénzen van, az nem azt jelenti, hogy akkor eltűnik, mint szürke szamár a ködben, ha fel merik hívni, annyit azert megoszthat, hogy meddig ne számítsanak rá... A főnöke stílusa más kérdés.
2020. dec. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%

Van joga tudni, ellenőrizhet is, hogy tényleg otthon vagy e betegen.

Most különösen lényeges információ, hogy mivel vagy otthon, mert koronagyanú esetén a munkatársakat is érinti a dolog.


Nyilván a főnök stílusa más kérdés.

2020. dec. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem a főnököt pont nem az érdekli,hogy milyen betegsége van. Neki csak az a lényeg,hogy dolgozzon.
2020. dec. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
21%

Igen: sajnos itt mindkét felet csak az érdekli, hogy a másik miért nem hagyja békén, ill. miért nem dolgozik már.

Azt nem tudom, hogy ilyen emberek miért dolgoznak együtt?

2020. dec. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
35%
Még mindig jobb, mintha nem hívogatna, hanem egy nap beállítana a postás a kilépő papírokkal.
2020. dec. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%

A főnöködnek joga van tudni, hogy milyen betegséged van. Egyrészről tud előre tervezni, hiszen nem mindegy, hogy gyomorrontással maradsz távol, vagy vakbélgyulladással. Hiszen legjobb esetben az előbbi pár nap alatt helyrejön, és ritkán vannak szövődmények, ha az ember odafigyel ilyenkor. Utóbbinál azért bele lehet kalkulálni, hogy benne van a pakliban a további betegállomány, ha mondjuk nem gyógyulsz elég gyorsan. Fertőző betegség esetén azért jó, ha tud róla, mert ha más is megbetegszik, akkor ha az orvoshoz megy jó, ha jelzi neki, hogy van betegállományban munkatárs. Tartós betegségnél pedig tudnak rád figyelni, vagy tudják, hogy mivel jár a betegséged.


A vezetői hozzáállás, és stílus már más kérdés, hiszen a jellemző dolog az ebben az országban, hogy a munka mennyisége és a dolgozók számával nem arányos. Amikor valaki felmond, vagy táppénzre kerül, azaz kiesik egy ember, akkor még jobban kijönnek a problémák. Létszámban, hozzáállásban, hatékonyságban. Ilyenkor szoktak morogni, mert a leterhelt dolgozók még jobban le vannak terhelve.

Jelen esetben semmi értelme nincs, hogy felhív, hiszen ha megvan határozva mikor mész vissza, akkor logikusan csak az állapotod felől érdeklődhet, és hogy tudsz-e menni majd, amikor lejár a betegállományod.


Mondjuk ilyen munkáltatónál nem szívesen maradnék hosszú távon, mert bármi történhet velem egészségügyileg. Bár azt is tudom, hogy ebben az országban (főleg most járvány idején) elég nehéz munkahelyet találni, vagy váltani.

Mielőtt felköltöztem a fővárosba a helyi üzletláncban dolgoztam. Ott volt olyan eset, hogy leltár mindenkinek kötelező volt, kifogás nem volt. Kollégám kapta is ívet a személyzeti igazgatótól, hogy nem ment leltározni. Amikor mondta, hogy egy nappal előtte műtötték, mert kinövést távolítottak el a vastagbeléből, ami fájdalmat okozott neki, akkor a válasz az volt, hogy nem tudták volna eltolni a műtétet pár nappal?

2020. dec. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!