Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért létezik 3 műszakos munka?

Miért létezik 3 műszakos munka?

Figyelt kérdés
Nem jobb lenne a bioritmusnak, ha mindig éjjel, mindig délután stb.? Plusz az éjszásoknak több szabadnap..
2020. dec. 25. 17:10
 1/10 A kérdező kommentje:
Vagy mondjuk félévente/évente forogna, hogy ki éjszakás, nappalos, délutános
2020. dec. 25. 17:11
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt nem találsz egyforma számú jelentkezőt a különböző műszakokba. Másrészt, ha nincs váltás, akkor nem jár a műszakpótlék, vagyis az állandó délelőttös pont annyit keresne, mint az állandó éjszakás.


De valamivel jobb lenne egézség szempontjából.

2020. dec. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Bioritmus szempontjából tényleg jobb lenne. De van, aki meg a változó műszakot találja kedvezőbbnek, mert így valamikor nappal, valamikor éjszaka szabad, szóval nem mindenkinek a bioritmus a fő szempont. Az lenne az ideális, ha különböző kombinációkat lehetne választani, és a kevésbé népszerű idősávokra megfelelő plusz pótlékot fizetnének, hogy kiegyenlítődjön a kereslet-kínálat. Igaz, jóval macerásabb lenne megszervezni, mint a mostani rendszert, azért a mai technológiával meg lehetne oldani.
2020. dec. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Egyészség szempontjából az lenne jó ha választható lenne. De sajnos mindenkire a 3 műszakot kényszerítik. Pedig vannak akik bevállalnák néhány hónapig a csak éjszakait, és akkor nem kellene mindenkinek egyformán többműszakozni. A legtöbb embernek nagyon egészségtelen hogy nem tud beállni az alvása egy nagyjából állandó ritmusra.
2020. dec. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
3-as még jobban leírta, csak mivel egyszerre írtuk, azt csak akkor láttam mikor elküldtem.
2020. dec. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 dililili ***** válasza:
71%

Annyi az előnye a 3 műszaknak, hogy könnyebben tudsz ügyeket intézni; egyik héten délután, másik héten délelőtt, illetve, belegondolhatsz abba is, hogy, ha előállna a főnök azzal, hogy válasszatok egy műszakot, amit csinálni szeretnétek, mindenki ugyanazt a műszakot akarná elvinni, illetve nagy kavarodás is lenne.


Gondolj bele, lenne egy éjszakai, egy délelőttös és egy délutános csapat, majd az éjszakai csapatból felmond valaki és jön a céghez egy ember akinek egyáltalán nem jó, hogy végig csak éjszaka legyen, de oda kerülne be, mert máskülönben nem lenne egyenlő az elosztás, hiány lenne az éjszakai csapatban.


Nem mellesleg én úgy gondolom, hogy egy gyermektelen munkaerő így álmodni se merne arról, hogy office hours-ben legyen, mert azonnal elkezdenék verni az asztalt a kisgyermekes szülők, hogy ők akarnak reggel kezdeni és hallgass a neve annak, akinek "nincsen családja". Így is nézd meg hányszor esik meg, hogy hányszor mennek oda csereberélni műszakot ahhoz, aki nem szült meg követelik, hogy legyen bent minden ünnepet és, ha az illető nemet mond, akkor kiakadnak, hogy de hát nekik meg igenis kell a csere a gyerek miatt.


Szerintem hatalmas háborút szítana a gyermektelen és a gyermekes munkaerő között és mindkettőnek igaza lenne.


Ráadásul ott vannak az egyetemisták is, akiknek szintén jó, ha nem fixen kell bejárniuk, sőt az óráikat tudják igazítani a műszakokhoz vagy a műszakokat az óráikhoz.

2020. dec. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Azért hogy a gyártás ne álljon le és hogy ezt meg lehessen oldani úgy hogy az emberek ne dögöljenek bele( pl ha csak 2 műszak lenne a három helyett)
2020. dec. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Találnál egy olyan orvost aki fél éven keresztül csinálná az éjszakai ügyeletet egyfolytában?


Én heti 5-5 napot dolgozom váltott műszakban. 1 hét délelőtt, 1 hét délután és 1 hét este. Nekem ez így tökéletes.

2020. dec. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Biztos van olyan munkahely, ahol pl. állandó éjszakás, vagy délutános lehet valaki.
2020. dec. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
8, és éjszaka nem dolgozol? Meddig tart az esti műszak?
2020. dec. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!