Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Svédországba szeretnék kiköltö...

Svédországba szeretnék kiköltözni. Tudok?

Figyelt kérdés

Valaki aki volt már kinnt/kinnt él.

Én IT szakmával mennék ki de nemtudom hogy ott elismerik e azt a végzettséget amit itt kapok. Esetleg baj e hogy nem dolgoztam még IT-s munkahelyen és úgy jelentkezek. Azzal mi a helyzet hogy külföldiként jelenek meg. Úgy bánnának velem mint a magyarok a cigányokkal? (svéd nyelv tanulása megyeget angolból nyelvvizsga közepszint.)



2020. dec. 26. 03:59
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

Nem értem miért akarsz Svédországba költözni ha a legminimálisabb ismereteid sincsenek meg az országról.


Angol középfok a kutyát nem érdekli, az számít hogy tudsz-e beszélni.

2020. dec. 26. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
19%

Éppen a legjobbkor.

A svédek menekülnek Magyarországra, mert otthon nincsenek biztonságban

a migránsok miatt, te meg oda akarsz költözni.


"A régi Svédország már nincs többé és az újban pedig nem tudok élni. Elhozom magammal a régi Svédországot a szívemben és soha nem felejtem el. A hátralévő életemben hordozni fogom magamban a fájdalmat és hiányt a hazám iránt, de a haragot is annak politikusai iránt, akik megengedték és kitervelték mindezt és becsapták a saját népüket. Nemsokára utazok vissza Budapestre, hogy átvegyem a lakásomat és ezután egy éven belül felszámolok mindent Svédországban és véglegesen letelepszem Magyarországon.


MERCEDES WAHLBY


Forrás: Katerina Magasin

2020. dec. 26. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Első válaszoló. Épp ezért irtamt ide a kérdéseim.

2. Megható történet volt de ismerősöm kinnt van, kimegyek. Ez már biztos.az a kérdés hogy hogy tudok, hogy bánnának velem stb.

2020. dec. 26. 04:27
 4/10 anonim ***** válasza:
80%

Állampolgárságot könnyű szerezni, könnyebb, mint máshol.

Az állások meg... Én is it-ben dolgozom, szemeztem Svédországgal, de még be akarom fejezni a mestert itthon, okkal: alapvetően magasan képzett embereket, diplomásokat várnak mint immigráló munkaerő, sok esetben könnyebb a papírmunka is, ha magasan képzett munkaerőként mész. Arról nem is beszélve, hogy amilyen pozikat én néztem, kivétel nélkül szinte msc preferably phd állt a hirdetésben. Lehet, hogy csak data vonalon divat ez, de sok helyen nem beszélnek alapszakos papír alatt.

2020. dec. 26. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
31%
Előbb minimum 2 év munkatapasztalatot szereznék itthon, mert kezdő IT-sként nagyon nehéz elhelyezkedni, hiâba dől seinor szinten a pénz.
2020. dec. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Svédországban élek, IT cégben dolgozom. Ha angolul tudsz beszélni (nem makogni, beszélni) az elégséges. A svéd cégeket inkább az érdekli hogy mit tudsz, nem az hogy hol végeztél. Ezért jó ha van valami munkád amit fel tudsz mutatni. Az hogy külföldi vagy nem nagyon érdekli a svédeket, már nagyon hozzá vannak szokva.

Mint kezdő persze nem a legjobb munkákat fogod kapni, de ne csüggedj ha látják hogy jó vagy gyorsan fogsz avanzsálni.

Sok sikert!

2020. dec. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%
#2 Ezt a rohadt nagy baromságot....
2020. dec. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Angolom mint mondtam nyelvbizsga közép, nemsoká emeltre készülök. Svédet tanulom.

Munkatapasztalatot majd összeszedem akkor előtte itthon.

Az hogy nem érdekli őket hogy külföldi vagyok viszont vigasztal. 😊

2020. dec. 26. 18:46
 9/10 anonim ***** válasza:
35%
Mi ebben a baromság 7-es?több közeli ismerősöm is kinnt dolgozik,mutatják a telefonon a sok arabtól,négertől hemzseg minden,a helyiek leszoktak az utcán tartózkodásról,már sok kisváros is úgy néz ki mint egy menekülttábor...
2021. jan. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
73%

#7 ezt a rohadt nagy baromságot tanúsítani tudom, itt élek.


Az a baj hogy Magyarországon már annyira utálják viktort hogy teljesen mindegy mit mond, azt elkönyvelik az emberek f*szságnak és gúnyt űznek belőle.

Pedig nagyon nagy gondok vannak itt kint, de mindegy. Saját kárán tanul az ember. Ezt értem azokra a magyarokra, akik most kapkodnak mindenért csakhogy elhagyhassák az országot, közben fogalmuk sincs hogy mi zajlik nyugaton

2021. márc. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!