Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkásszállóval tapasztalatok?...

Munkásszállóval tapasztalatok? Milyen ott élni?

Figyelt kérdés

Van itt valakinek tapasztalata a szállást biztosító munkahelyekkel?

Esetleg valakinek ismerőse, aki lakott ilyen helyen és tud róla véleményt mondani? Kérdezzétek ki őt/őket és írjátok le a tapasztalatokat, kérlek. :)


Milyen ott élni? Találtam mindenféle véleményt, van, akinek szörnyű élmény volt, más pedig kifejezetten élvezte. Milyen arányban vannak a rémisztgetésként írt alkoholista, igénytelen, lopós emberek? Milyen a biztonság? Egy laptopot be tudok vinni? Van zárható szekrény?

Vannak külön női és férfi szobák, ha nem párral megy az ember?


Milyenek a körülmények, a felszereltség?

Mindenre csak két végletet találtam. Van ahol csak ágyak közös fürdővel, máshol saját hűtő és wc, asztal stb. Totál felújított vagy Kádár-korszakos berendezés..

Mennyire tiszta egy ilyen hely? Pl milyen gyakran takarítják a közös helyiségeket, szoktak-e fertőtleníteni (akár kártevőket irtani), mennyire tiszta az ágy?


2020. dec. 29. 01:44
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Én az elmúlt 6 évben 5x voltam 1-1 hónapot Százhalombattán egy munkásszállón, csak arról az egy helyről tudok nyilatkozni. Lényegében olyan volt, mint egy kollégium, a konyha és a fürdőszoba rendben volt, a szobák elég üresek voltak, lerobbant berendezésekkel: ágy, asztal, beépített szekrény, minihűtő, szék, csap, tükör. Wifi nem volt. Elméletileg heti 1x takarítottak, ez általában észrevehető volt. Konyha minden 2. emeleten, fürdőszoba minden emelet végén volt, mosógépekkel együtt. Volt több gáztűzhely, mikró, sok asztal és munkafelület, minden másból saját kellett.


A szobáink zárhatóak voltak ugye, érték sosem tűnt el a szobából pedig kint volt minden látható helyen és rendszeren bementek a takarítók. Mi osztoztunk a szobákon a saját társaságunkból, az állandó lakók látszólag mind egyedül vagy a párjukkal éltek és elég rendesen be is rendezkedtek hosszútávra és otthonossá tették a szobát.


Az ott lakókat csak távolról figyeltem meg, voltak normális és nagyon gázos alakok is. Volt hogy loptak a konyhai szekrényünkből, mert nem voltak rendesen lezárva (több mint 20-an használtuk közösen ugyanazokat az eszközöket és 1 kulcs volt a szekrényhez), a lányokat akik velünk voltak többször zaklatták (egyszer talán rá is markoltak valaki fenekére), néhányan folyamatosan bent cigiztek a zárt terekben miközben tilos volt, és sokan kb napi szinten ittak az épület előtt.


Mindig csak nagyobb csoport tagjaként voltam ott külföldi egyetemistákkal, így nem éreztem annyira gáznak, de hosszútávon nem élnék ott egyedül. Az ott élő emberek közül látszólag többen kedvelték egymást és jóban voltak, biztos van aki ilyen helyen is tud barátokat szerezni.

2020. dec. 29. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!