Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha nem vagyok nagyképű, sose...

Ha nem vagyok nagyképű, sose lesz munkám?

Figyelt kérdés

Nem olyan régen voltam egy állásinterjún, ahol azért nem vettek fel dolgozni, mert túl fiatal vagyok és félénk.

Nem akarom részletezni, de megvan az okom, hogy miért vagyok visszahúzódó, és miért nincs önbizalmam.

Amit mondott, az igaz? Szerintem nemcsak a nagyképű embereknek van munkája. Irodai munkáról van szó.



2021. jan. 5. 09:50
1 2
 1/11 Girlll3 ***** válasza:
60%
Elnézve a dolgokat, igaz. Valahogy a nagyképű hülyéknek áll a világ.
2021. jan. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Akkor kell nagyképűnek lenni, ha már van tapasztalatod és nagyon értesz ahhoz, amit csinálsz (de azért akkor sem illik). Ha nincs elég munkatapasztalatod, akkor mondhatják, hogy túl fiatal vagy. Ha irodai munka akkor pedig a félénkség sem egy hátrány, kivéve ha napi 5 prezentációt kell tartani a fél cég előtt. Leírtak alapján talán jobban jártál hosszútávon, hogy nem vettek fel ahhoz a céghez.
2021. jan. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Valamilyen szinten igaz lehet,mert sajnos ilyen világot élünk. Ne nagyképű legyél,mert lehet hogy sokan megutálnak érte. Legyél bátrabb és nyitottabb.
2021. jan. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, ha az interjún a földet nézve, suttogva válaszolgattál 1-1 szóval az interjúztatónak, akkor ne csodálkozz. Irodai munkára sem szívesen vesznek fel olyat, aki nem kommunikatív, várhatóan nem lesz csapattag, és nem tud konfrontálódni, ha szükséges. Ez nem nagyképűség, semmi köze hozzá. Kicsit ki kell nyílnod.
2021. jan. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
48%

A félénknek nem a nagyképű az ellentéte.

Amíg így gondolkozol és felsőbbrendűnek érzed magad a problémáid miatt, addig nem lesz.

Ha ezt tisztázod, akkor lesz. (vagy legalábbis nem ezen fog múlni, hogy nincs)

2021. jan. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagyképűnek kell lenni, hanem önbizalmad kell, hogy legyen.

Ha tudok valamit, és tudom hogy jó vagyok benne, akkor bátran kiállok és elmondom bárkinek, hogy én ehhez és ehhez értek. Ilyenkor nincs miért szerénykedni. Ha jó vagy, akkor mutasd meg.

Olyan ember pedig, aki semmiben sem jó, nem kell egyik munkaadónak sem. Ha értesz valamihez, de nincs mellé önbizalmad, az még egy menthető állapot, de az sem túl jó, mert önbizalom mindenhez kell.

2021. jan. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%
Ha a félénkség azt jelenti, hogy nem mersz megmukkanni, nem kommunikálsz jól és nem tudod megoldani a problémákat, csak hebegsz-habogsz, akkor nem amiatt nem vettek fel, mert nem vagy nagyképű. De ez javulni fog idővel, ha már csinálsz ezt-azt, lesz majd önbizalmad is. De tudd meg, hogy az önbizalomhiány, beszariság, kukaság az nem a nagyképűségnek az ellentéte, hanem egy probléma amit meg kell oldani, ezen a téren fejlesztened kell magad ahhoz, hogy komolyabb munkát kapj.
2021. jan. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Az egészséges önbizalom nem nagyképűség. Félúton van a félénkség és a beképzeltség között.
2021. jan. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem a nagyképűség a félénkség ellentéte.

Attól hogy határozott, talpraesett, illetve magabiztos vagy, még nem biztos, hogy nagyképű is.

Egy fiatal sokszor alapból hátrányból indul, mert tapasztalatlan. Ha félénk is, akkor megaztán pláne. Feltételezhető belőle, hogy nem túl jó a probléma megoldó készséged, vagy pl. hogy nem szíves konfrontálódsz.

Munkakör függő, de ha belegondolsz, ha mondjuk bemész egy bankba, akkor melyik ügyintéző véleményét fogod a kérdésedre nagyobb magabiztossággal elfogadni? Aki magabiztosan, egyértelműen tájékoztat a szemedbe nézve, érthető hangerőn, vagy aki minden irányba tekintget és szolidan, visszahúzódóan, önmagában sem biztosan mond el tényeket, talán. Ez persze csak egy példa, de az ügyfélkezelésen túl is jelen van ez mindenhol.

2021. jan. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyképűnek kell lenni, mert ha valakiről süt már egy 1 órás beszélgetésen is, hogy egy arrogáns f🍆sz se fogják felvenni. Szóval az nem baj ha szerény vagy, de kell legyen önbizalmad. Vannak olyan cégek, ahol olyan embereket vesznek fel akik folyamatosan mennek a főnökhöz munkáért, de ha azt látják, hogy nem bízol magadban, egyedül semmit se mersz majd csinálni sem előnyös. A legtöbb munka agysebészet, hidd el még tudod csinálni, csak látszódjon rajtad hogy lelkes, kedves, alázatos és felkészült vagy.
2021. jan. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!