Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Lenne egy olyan problémám...

Lenne egy olyan problémám hogy eléggé félénk vagyok, és intro. Annyira zavarban vagyok új helyen, ismeretlen emberek között, hogy nem tudok koncentrálni. Cserébe nehezen barátkozok. ?!

Figyelt kérdés

Szóval, holnap kezdenék az első munkahelyemen, sajnos a szakmámban jelenleg nem tudok elhelyezkedni (21 éves vagyok), így egy gyárba megyek. Nincs vele bajom, a munka az munka.

Nem félek tőle, megcsinálom amit kell. Viszont szünetben, ebédnél.. Amikor "lehet" beszélgetni, attól félek. Próbálok nyitott lenni, barátkozni, kedvesen - mondatokban válaszolni. De már most olyan gyomor idegen van.


Van más is itt, aki hasonló személyiség? - Hogy vészelted át az első néhány napot? Belül tudom, hogy csak az első pár óra lesz kellemetlen (remélhetőleg). De mégis. Nagyon nehéz ez nekem.


Próbálok dolgozni azon is, hogy ne legyek ilyen anyám asszony katonája.


2021. jan. 5. 15:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hat azert elsonek en nem mennek oda senkihez. Es ez szerintem tok normalis! Igazabol nem baratokat mentel szerezni hanem dolgozni. Aztan ha mar szokod a helyet egy kis ido utan ugyis latod ki milyen stb adhatja a helyzet magat az hogy vagy te vagy valaki szol hozzad. Es akkor alakul szepen lassan. De elsore menni dumalni nem kell foleg higy te nem ilyen tipus vagy...es ezen ne paraz szerintem, nincs ebbe semmi
2021. jan. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Nem kellemetlen, amikor például ebéd szünetben ül mindenki, és én csak úgy szótlanul egyedül? Tényleg nem tudom, nem voltam ilyen helyzetben.Nekem egyébként ideális lenne ez, de tudom hogy a többség igényli a beszélgetést.

Annyira tudok ezeken izgulni. Nem értem miért, amikor tudom, hogy a pénz kell, nem barátok. Ezt valahogy fel kellene dolgoznom magamban.

2021. jan. 5. 15:54
 3/9 anonim ***** válasza:

Miert lenne kellemetlen ha nem ugy mesz oda hogy nem ismersz senkit? Es ezt mindenki tudja. Ebben semmi kellemetlen nincs.... van aki evekig dolgozik egy helyen de nincs szuksege vagy igenye a tarsasaghoz. Csak enni akar a szunetben olvasni vagy barmi aztan megy haza elni az eletet. Es ezen senkisem fog fen akadni. Szerintem pont le kAksizzak.


Raadasul most virus is van es ok idegenek azert jobb nem kozeledni senkihez egyenlore...

2021. jan. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nalunk pl most a melohelyen megvan tiltva hogy egyutt uljunk barkivel is.


De elotte is kb a fele ult valakivel a masik fele meg egyedul es evett bekeben. Volt amikor valtottak par szot es ennyi utana mindenki csinalta a maga dolgat.

2021. jan. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ennek nagyon örülnék. Remélem így lesz. Köszönöm. Nemsokára kiderül.
2021. jan. 6. 08:54
 6/9 anonim ***** válasza:
Majd ird le milyen volt a napod!
2021. jan. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hát, szörnyű volt. Pedig tényleg próbáltam a legjobb formámat hozni, nem erőltettem a kommunikációt. Szépen elvoltam, csináltam a dolgom. Köszöntem ha valaki felém jött. Illetve válaszoltam ha kérdeztek. Normálisan, átlagosan öltöztem fel direkt, hogy abba se legyen semmi követni való.


Délután az étkező helyiségben kellett várnom, amíg a dolgozók elkezdték a munkát. És utánna jött egy hölgy, fél négykor, -hát te miért nem dolgozól? Kérdéssel.Majd megmutatta a helyet. (Öltöző, büfé, hova lehet szünetben menni, szekrények, és mosdó) Már ott kellemetlenül éreztem magam. Többször mondta hogy miért nem tanultam tovább, ennyi idősen ő még tanult volna ha lehet, biztos buta vagyok. Még amilyen vézna vagyok, nem fogom ezt sokáig bírni. Igaza lett, mondjuk nem a súlyom miatt. De itt nyeltem egyet, és érdeklődve mentem tovább vele, hogy megnézzem a helyet. Majd elkezdtem a munkát. Egy idősebb hölgy tanított be, ő nagyon nagyon kedves volt. Nem erőltette a beszélgetést, nem kérdezett személyes dolgokat, és segített. Itt kezdtem úgy érezni hogy sínen vagyok. Majd jött egy szünet, fogtam a dobozomat, és leültem enni. Na, ezt úgy képzeljétek el hogy van egy nagy tér, sok asztallal. Mindenki klikkekben ült, én egyedül. Nem akartam senkinél zavarni. Gondoltam jó lesz ez így, első nap, úgyis rövid a szünet, gyorsan eszek, és megyek vissza. De végig azt láttam hogy felém néznek, rólam beszélnek. Nem, nem csak bebeszélem sajnos. De nem zavart, végeztem, mentem vissza. Több szünetre nem mentem ki, mert nem dohányzók, és nem akartam egyedül állni ott. Itt már a mellettem lévő hölgy aki betanított, elfordult, nem beszélt velem. Megkérdeztem udvariasan hogy van e valami baj, és rám morrant, hogy mégis mi baj lenne, hagyjam már békén. Bocsánatot kértem, lehet tényleg zavartam, vagy csak rossz napja van. Elképesztően lassan telt ez a nap. Számomra rossz volt. Volt már több munkám diákként, gyárban is. Nyilván más, de ilyet nem tapasztaltam sehol. Lehet bennem is van hiba.


Amikor mentünk ki a gyár elé, néztem melyik busz megy arra, amerre lakók. Megkérdeztem a kint dohányzó embereket, és kedvesen elirányítottak a másik irányba. (Szólva lett a sofőrnek, hogy van egy +ember, és délután is látott, így rám is várt) Majd azt vettem észre, hogy a buszok elmentek. Egy sincs már. Felhívtam a sofőrt (szerződés írásnál megkaptam a számát) hogy merre van. Igen, hivhattam volna előbb is, amikor keresgéltem. Mindegy, hibáztam. Mondta hogy úgy tudta, én előbb mentem haza, ezért nem várt. Visszajönni nem tud. Ott voltam 22:30kor egyedül, a sötétben. A várostól legalább fél óra sétára. Pénz nem volt nálam taxira. Így elindultam a városba gyalog, közben hívtam a szüleimet, barátaimat hogy megoldjuk a helyzetet, mert a várostól még 30 perc autó útra lakok. Busz meg nem ment már. Szerencsére sikerült elintézni hogy eltudjanak értem jönni. Ekkor már átfagytam, ki sírtam magam, és egyszerűen csak kimerült voltam.


Fél órán belül megjött értem anyukám. Itt már remegtem, fáradt voltam, és nagyon csalódott. Nem tudom hogyan lesz tovább..

2021. jan. 7. 00:28
 8/9 A kérdező kommentje:

Kérlek ne értse senki úgy hogy sajnáltatni szeretném magam. Mert nem. Csak a napomat írtam le.

A szüleim azt mondják hagyjam, és bontsam fel a szerződést. Én adnék ennek még egy esélyt, mert nincs sok munkalehetőség, és szeretnék valamit csinálni, amíg nincs mód elhelyezkedni a szakmában. És lehet holnap jobb lesz!

2021. jan. 7. 00:37
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez nagyon gaz viselkedes volt a holgy reszerol.... semmi koze hozzad marmint hogy felenk vagy

Szimplan bunko es nem megfelelo viselkedes. Igy nem beszelunk a masikkal. Meg kerdeztem volna hogy most le nez minden ott dolgozot?


En meg talan a felsobb vezetosegnek is jeleznem ezt a paraszt viselkedest..


Nem eleg hogy igy is nehezebb neked...


A masik holgynek lehet valami nem tetszet csak nem mondja, de igy rad morogni... lassan tenyleg nem ertem mi tortenik az emberekkel ...



A szunetben a tobiekkel meg ne is foglalkozz, nincs ra szukseged...


Sajbalom a haza utad :/ nem lehetett jo elmeny.


Hatha a holnapi nap jobb lesz. Kitartast!


Egyebkent en is felenk vagyok es olyan mintha bevonzanank az ilyen helyzeteket.

2021. jan. 7. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!