Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen szakra mennétek, vagy...

Milyen szakra mennétek, vagy mit tanulnátok a helyemben, ha célotok lenne nem épphogy csak hónapról hónapra eléldegélni?

Figyelt kérdés

Ami igazán vonz, az a szociális munka, esetleg a szociális munka.

De ezek nem olyanok, amikből normális életszinvonalon meg tudnék élni, ezáltal az sem biztos, hogy elég motivált lennék végigvinni az x év egyetemet, annak tudatában, hogy úgysem jutok vele túl sokra.

340 pontnál többre nem merek számítani jelen pillanatban. (Ha lenne motivációm, sokkal többet is elérhetnék, ez tény.)

Nem feltétlen akarok egyetemre menni sem amúgy, valami más képzés is megfelelne, de ötletem nincs. Egyáltalán semmi, az ominózus két szakot leszámítva nagyjából nulla.

Érdeklődő vagyok az irodalom, nyelvművelés, idegennyelvek és a történelem iránt, reál tárgyakból gyenge vagyok, a természettudományok pedig semlegesek számomra. Ugyanakkor egyikből sem vagyok kiemelkedő, nem motivál semmi arra, hogy időt fordítsak rájuk...

Őszintén szeretnék valami jó célt találni végre az életemnek...



2021. jan. 7. 13:42
 1/10 anonim ***** válasza:
6%
Muveszeti palya!
2021. jan. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
99%
A művészeti pályával kitörölheted, hacsak nem vagy valamibem magasan kiemelkedő. Művészet nagyon jó és szép dolog. De ha nem vagy elismert és keresett művész akkor nem lehet belőle megélni
2021. jan. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
98%
Dentálhigiénikus, gyógytornász, gyógymasszőr? Ha nem taszít más emberek megérintése, persze csak akkor. Ha igen, akkor fogtechnikus. Ezekre mindig szükség lesz, és elég jól lehet keresni velük ha vállalkozóként űzöd, és jól is csinálod.
2021. jan. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
2-es ez minden szakmara ervenyes
2021. jan. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%
#4 hát közel sem.
2021. jan. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvet tanulnék. Az többféleképpen használható. Akár az irodalommal is összeköthető, pl. a fordítói munka.
2021. jan. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%
Ha nincs motiváció, alacsony kereseted lesz, bármit is tanulsz. Mert a munkához sem lesz motivációd, ahogy semmi máshoz sincs.
2021. jan. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
94%

#7-es, nem motiváció kell, hanem elkötelezettség. A motiváció egy olyan érzés, amit néha érzel, talán elég arra, hogy egy kicsit elindulj valamilyen irányba, de aztán rövid időn belül nyomát sem fogod látni. Nem ilyen átmeneti érzelmekre kell építeni egy karriert.


Olyan ez, mintha párkapcsolatban is csak addig lennél valakivel, amíg fellángolást érzel iránta. Elég nagy hülyeség lenne.

2021. jan. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! :)

A fordításon gondolkodtam már, de az amolyan H terv:(

#7: magamat ismerve, amint valami elkezd majd igazán érdekelni, abba bele fogok ölni sok energiát :) Így voltam a pszichológiával (ameddig meg nem tudtam, hogy ahhoz jobban kellene mennie a reálnak), meg a szociális munkával is (ameddig rá nem jöttem, hogy amellett 40 éves koromig élhetek majd anyám nyakán, vagy jobb esetben is egy pici vidéki panelban). Valami olyan kellene, amivel például annyi baj van, hogy kedvezőtlen óraszámban kell dolgozni, monoton, stb. Ezeket el tudnám viselni, ha olyan dologról lenne szó, ami valóban képes lelkesedést ébreszteni bennem :)

2021. jan. 7. 14:04
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Az én véleményem szerint azért egy szociális munka diploma (és bármilyen diploma) azért nagyjából elég arra pénzügyileg, hogy "eléldegélj" belőle, hiszen min. 150-200 körül úgyis fogsz vele keresni. Ha "akarnál, se tudnál" kevesebbet, mert ennyit megadnak.

2. Ugye, ez nem sok pénz, de 300 körül már nem az a cél, hogy eléldegélj, mert az már Magyarországon egy igen derék fizetés, amit mellesleg még a szociális munkás diplomával is megkereshetsz, de az valószínűleg vezető-, középvezető beosztás lesz, ami viszont már igazán nagy felelősség lehet.

3. Ha csak éldegélnél, jó célt szolgálva, de nem túl sok energia-befektetéssel, akkor a szociális munka alapszak megfelelő, csakhogy arra fel kell készülni, hogy effektív segítséget csak akkor fogsz tudni nyújtani ott is, ha odateszed magad, mert maga a meló az elég kemény; másik opció, hogy nem "nem teszed oda" magad, de akkor nem sokat fogsz lendíteni a világ kerekén, mondjuk úgy - sőt, inkább a hátuk közepére se fognak kívánni a kliensek, mert míg egyik megold 10 ügyet, a másik egyet.

2021. jan. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!