Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Sok ember miért kényszerül/sod...

Sok ember miért kényszerül/sodródik oda, hogy letagadja a gyerekkori álmait?

Figyelt kérdés

Szerintem ezért van sok félrecsúszott élet... alkoholizmus, gorombaság, stb., mert ha mindenki a helyén lenne, akkor minden stimmelne...


Az pedig, hogy a helyeden vagy-e, hogy mi lesz az élethivatásod, szerintem csakis a gyerekkori legelső vágyaid határozzák meg, és ha mégis másfelé indulsz, ezek a gyerekkori álmok idővel benyújtják a számlát, előugornak és akkor jön a sok középkorú pályamódosítás - ha egyáltalán még kivitelezhető...



2021. jan. 8. 07:47
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
51%
Ma annyi lehetőség van megvalósitani bármit, mint még soha. Az emberek egyetlen akadálya saját maguk. Ez ezért nem jó, az azért nem, ehhez nem értek, ahhoz mások mit szólnának, én nem ilyen, nem olyan vagyok, most nemjó, nincs kedvem, időm, pénzem, ugyis átverés, másnak se ment, nekem se fog. Az ismeretlentől való félelem (ami szimplán információszerzéssel oldható) és a saját magukban való nulla hit a gyökere mindennek. Ilyen embernek felesleges lehetőséget ajánlani illetve meghallgatni a nyavajgását mert sehova nem tart egyik esetben sem.
2021. jan. 8. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
71%

A legtöbb gyerekkkori álom nem reális, megvalósíthatatlan. Emiatt nem lesz senkiböl félresikerült ember, a normális személyisegfejlödés során egyre reálisabb elképzelései lesznek, amiket meg lehet valósítani, de természetesen ehhez azért tenni is kell. Senki nem várhatja el, hogy az álmait mások valósítsák meg, sem anyagi, sem egyéb téren, ehhez neki kell odatenni magát megdolgozni érte - szó szerint meg képletesen értve is.

Csak akik ilyeneken sírnak - mint te is -, azok másoktól várnak el mindent és másokat hibáztatnak a saját tehetetlenségük miatt.

2021. jan. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
40%
#1-es, majd ha nem motivációs előadókon nősz fel, akkor megérted, hogy az élet azért ennél bonyolultabb. Persze élheted ilyen 2 bites gondolkodással az életedet, csak legfeljebb rengetegszer fogod majd megkérdőjelezni magadat, hogy "akartam-e eléggé?".
2021. jan. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
57%
Soha egy előadót nem hallgattam meg, nemtudom miről beszélsz, de ezek szerint te is jobban tudod az életem mint én. Mesélsz még magamról?
2021. jan. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
65%

Mert az álmokért küzdeni kell, harcolni, felelősséget vállalni, és konfrontálódni másokkal stb. Ez a nehezebb út. Lehetséges, de nagyon nehéz.

Egyszerűbb berúgni, bedrogozni, és még ma jól érezni magunkat. Elmenekülni. Ez a könnyebbik út, de hosszú távon órási szenvedéseket okoz + rámegy az ember élete. Mégis ez a könnyebb. Ilyen egyszerű..

2021. jan. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
81%
Azért, mert kívülről az az üzenet jön, hogy irreális. Nem feltétlenül más mondja (tanítónéni, óvónéni vagy szülő stb), az illető saját maga is tapasztalhat/láthat olyat, ami miatt azt gondolja, hogy á ezt nekem mégse lehet.
2021. jan. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
80%
Nezd, ennyi urhajosra nincs szukseg.
2021. jan. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Hetes én nem űrhajós hanem "csak" mozdonyvezető szerettem volna lenni, de a középsuliban eléggé leromlottak a jegyeim és akkoriban azt képzeltem, hogy a mozdonyvezetőnek ki tudja milyen magas iskolát kell járnia... meg hát 46 kiló voltam érettségikor, aztán akkoriban szóba elegyedtem néhány vasutassal a vonatozásaim közben és ők is azt mondták (egymástól függetlenül), hogy "nézz már tükörbe, barátom,jót akarok neked, inkább ne gyere", stb.


Merőben más pályára mentem, de azért maradt belül a fájdalom, hogy legalább megpróbálhattam volna a jelentkezést.


Most 38 évesen vagyok 82 kiló, de hát annak idején egyáltalán nem gondoltam, hogy változhatok.

2021. jan. 9. 13:01
 9/26 anonim ***** válasza:
88%
Szar hely a vasút, régen is az volt, most is az. Persze, megpróbálhattad volna, de valószínűleg jobban jársz másik munkahellyel.
2021. jan. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem is tudtam h kilóra mérik a vasutasok képzettségét. Érdekes.
2021. jan. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!