Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hisztis, sértődött kolléganőt...

Hisztis, sértődött kolléganőt hogy érdemes kezelni?

Figyelt kérdés

Van egy kolléganőm (ráadásul beosztottam), aki már hónapok óta valami miatt meg van sértődve rám. A korábban nyitott és barátságos viszonyunk teljesen a visszájára fordult. Ezzel kapcsolatban már volt egy hosszú beszélgetésünk, de úgy érzem, hogy nem sokra jutottunk és nem is volt velem teljesen őszinte. A többi kollégámtól tudtam meg pl., hogy a sértődése fő oka az, hogy állítólag nem segítek neki eleget a munkájában (pályakezdőről van szó). Sajnos ez utóbbival nem tudok mit kezdeni, a lehetőségeimhez képest már így is rengeteg segítséget kapott tőlem.

A többi problémát igyekeztem orvosolni, javítottam a kommunikációmon, jobban odafigyelek, hogy mit mondok neki, de úgy látom, hogy a belém vetett bizalma végleg elveszett. Nem elég, hogy távolságtartóan, néha undok módon viselkedik velem (a munkán kívül látványosan kerül, a szemembe sem néz, a köszönés is láthatóan nehezére esik, stb.), de újabban minden megnyilvánulásomban a "csapdát" keresi, a legrosszabbat feltételezi rólam.

A munka terén még épp hogy együtt tudunk működni, ilyenkor némi bemelegítés után még cseverészni, viccelődni is tudunk, de emögött mindig ott lapul egy kínos távolságtartás. Aztán másnap kezdődik minden előröl.

A kisasszonyról tudni kell még:

- Korábban más kollégákra is megsértődött már

- A felszínen elég büszke, önérzetes, de mégsem tűnik beképzeltnek

- Elő tudja adni a magabiztosat, de úgy érzem, hogy ezzel a belső bizonytalanságait kompenzálja, tehát önértékelési gondjai lehetnek

- A kezdeti magabiztosság után a valódi feladatnál mindig komoly segítségre van szüksége

- Mostanában alapjáraton is rossz passzban van, eléggé túlvállalta magát az egyetemen (még tanul, ráadásul most vizsgaidőszak van) és a magánéletében is gondjai lehetnek. Ezekkel kapcsolatban szokott panaszkodni, még nekem is

- Ezek a rossz tulajdonságai voltak, ezen kívül számos pozitív tulajdonsága is van. Amikor összeszedettebb volt, a munkájával is maximálisan meg voltam elégedve


Hogy tudnék a motivációján javítani? Hogy tudnám a kapcsolatunkat normalizálni?

Főnökként mi volna a helyes lépésebben a helyzetben? Mint látjátok, már több dolgot kipróbáltam. Az idő megoldja vajon a problémát?



2021. jan. 10. 14:04
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
97%
Méregfog, amelyet minél hamarabb húzol ki, annál jobban jössz ki a helyzetből. Akiben hajlandóság sincs arra, hogy békében éljen másokkal, annak arra sem szabad esélyt adni, hogy mérgezze a környezetet, demoralizáljon!
2021. jan. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
33%
Ha az elején sértően viselkedtél vele, utólag ez már nem javítható, mindig rühellni fog, és bestresszel, ha közeledsz.
2021. jan. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Alapvetően férfi kollégákhoz vagyok szokva, ott nincs ilyen gond. Vele figyelmesebb voltam mindig is, de így is becsúszhatott egy-két "sértő" megjegyzés. Más kolléganőkkel soha nem volt ilyen probléma, bár az is igaz, hogy nekik nem voltam a főnöke. Szerintem az is baj, hogy még fiatal és nem látja át, hogy nem mindenki közeledik hozzá rossz szándékkal, aki nem bánik vele "hercegnőként".

Eleinte nem is volt problémánk, szinte barátok voltunk. A gondok akkor kezdődtek, amikor ő megkapta az első komolyabb projektjét és én sem álltam a helyzet magaslatán. De azóta a helyzet szerintem normalizálódott.

Hozzá kell még tennem, hogy azért nem bírom megállni, hogy ne tegyek neki "vicces" megjegyzéseket a rossz viszonyunkkal kapcsolatban. Gyakran felhívom a figyelmét arra, hogy ez a befeszülés köztünk nem normális.

2021. jan. 10. 14:24
 4/23 anonim ***** válasza:
91%

Végezd a dolgod és a várd el hogy ő is végezze a dolgát!

Te a főnöke vagy nem a pszichiátere és ha az első(?) munkahelyén azt tapasztalja, hogy ennyire központi kérdés az ő hangulatai és úgy általánosságban a személye, akkor ezzel csak rosszat teszel neki, mert azt fogja hinni, hogy mindenütt ez a rendszer.

Ez munkahely, nem öröbarinőképző, nem is hisztis pichák szanatóriuma.

Foglalkozz vele kevesebbet, aztán vagy beáll a sorba, vagy mehet!

2021. jan. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
60%
Mondd meg neki, hogy vagy tud tisztességgel viselkedni, vagy mint a főnöke gondoskodsz arról, hogy ne rontsa tovább a közösségi szellemet, ne rontsa a munkamorált... kapjon már észbe: nem a farka csóválja a kutyát. Ne te igazodj hozzá, ezek után már ő következik. És ha nehezére esik tisztességesen viselkedni, kereshet magának másik munkahelyet.
2021. jan. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
A főnöke vagy, nem a pszichológusa. Dolgozni kell együtt, nem analizálni. Kiadod és irányítod a feladatot, ennyi a dolgod, nem cseverészel.
2021. jan. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
63%
Ne szólogass be neki, mert pillantnyilag a saját bevallásod szerint is úgy fest, hogy pikkelsz rá. Ha a főnököm gúnyolódna velem, én másik munkahelyet keresnék. Valahogy bizonyos személyiségek azt hiszik, nekik mindent szabad.
2021. jan. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
30%
Az az egyetlen baj, hogy túl fiatal, és még nem tanult meg hazudni, azt színlelni, hogy minden rendben van. Mindig ügyelünk a kollégákkal, hogy ha a főnök gyűlöletes, akkor is jó képet vágjunk hozzá.
2021. jan. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Valóban pikkelek rá, mert nem értem,hogy ő miért pikkel rám. Számos alkalommal megadtam neki a lehetőséget, hogy elmondja, mi a valódi baja. Nem tettem meg, másoknak mást mondott, mint nekem, nem tudom, hogy mi az igazság. Szerintem ő sem tudja, hogy mi a baja...

Eleinte az ős szabályai szerint játszottam, bűnbánatot gyakoroltam, elnézést kértem, nem változott semmi. Aztán távolságtartó és semleges voltam, semmii eredmény. Mostanában az orra alá dörgölöm az, amit látok, eddig semmi eredmény.

Mi legyen a következő fokozat?

2021. jan. 10. 14:41
 10/23 A kérdező kommentje:
*Nem tette meg, másoknak mást mondott
2021. jan. 10. 14:42
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!