Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Bébiszitterek, hogyan reagálto...

Bébiszitterek, hogyan reagáltok ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Egy olyan családnál dolgozom most, ahol anya otthon van, apa dolgozni van, viszont anya otthon tesz-vesz és én foglalkozom a kicsivel. Játszunk, etetés, peluscsere stb. Szóval anya totál nem foglalkozik abban a pár órában a gyerekkel. Viszont amikor kiviszem a kicsit az etetőszékbe, akkor odajön, szól, hogy ne úgy etessem, ezt ne azt ne stb. És baromi zavaró. Nyilván tudom, hogy etessem meg. Miért kell ezt végig nézni? Ráadok egy előkét-ne adjam rá, jólvan az úgy, stb, mindenbe beleszól. Nekem az a munkám, el tudom látni a kicsit, nem kell megmondani. Zavaró mert folyton kijavít. Nem voltam még ilyen családnál. Nagyon zavaró hogy otthon van és kb nem tudom végezni a munkám.

Ti hogyan oldanátok meg ezt vagy frusztrálna titeket?


2021. jan. 12. 10:18
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Frusztrálna és egyszerűen nem mennék többet. Ha anyuka annyira ráér, hogy engem javítgat meg ellenőrzizget, igazán pesztrálhatja helyettem is a kölkét.
2021. jan. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%

Ezért kapod a fizetést.

Vagy úgy teszel, ahogy a főnökasszony mondja (magadban meg azt gondolsz, amit akarsz), vagy keresel egy másik helyet.

2021. jan. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
23%
Minden családnak megvannak a maga szokásai. Olyan családok is vannak, ahol a normálistól eltérő szokások vannak. Amíg nem káros, csak furcsa dolgokról van szó, akkor azt kell tenned, amit kérnek tőled. Persze bármikor mondhatod azt, hogy ilyen feltételekkel nem akarsz ott dolgozni. De neked alapvetően nincs jogod felülbírálni amit mondanak neked, amíg ott dolgozol.
2021. jan. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem arról van szó, h felülbírálom, sőt, én szoktam külön kérni, mondják el, mire mi vonatkozik, mi a napi rutin stb.

Nyilván ők döntik el, ezt én is tudom.

Csak utána furcsa hogy nem hagyja végezni a dolgom, nem hiszem, hogy egy etetést végig kellene nézni és beszélni. Tehát ő mondja meg, mikor mennyit és mit egyen a baba, de hogy utána szinte kiveszi a kezemből a kanalat, az szerintem már az én dolgom kellene legyen, hogy etessem.

2021. jan. 12. 11:51
 5/8 anonim ***** válasza:
48%
4 Értem én mie gondolsz. Viszont ha jól jön a munka és túl tudsz ezen lendülni, akkor ne vergődj vele. Örülj, hogy pihensz egy kicsi.:D
2021. jan. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
5os, igazad van. :D köszönöm!:)
2021. jan. 12. 12:09
 7/8 anonim ***** válasza:
52%

Nem tudom, mennyire vagy rászorulva a pénzükre, vagy mennyire könnyen találnál másik családot. Mindenesetre és keresnék egy másik helyet, itt pedig megmondanám, hogy befejeztem a munkát.


Eleve abnormális dolog, hogy anyuka otthon van a lakásban (nem távmunkában dolgozik, mert az más lenne), és más játszik a gyerekével, más eteti. Ebből már egyértelmű, hogy anyuka nem százas, a többi pedig ennek egyenes következménye.

2021. jan. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

7es!


Sajnos a covid elég nehéz találni. Ősszel 3 hónapot voltam itthon, mert lemondták az összes munkámat, mert mindenki bezárkózott és félt a vírustól, így nem akarták,h menjek. Ezért itthon ültem bevétel nélkül októbertől egészen mostanáig...

2021. jan. 12. 15:47

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!