Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az álláskeresésnél figyelembe...

Az álláskeresésnél figyelembe veszik a cégek munkatapasztalatként a családi vállalkozásban ledolgozott éveket?

Figyelt kérdés
Most fogok végezni az egyetemen pénzügy-számvitel szakon. A szüleimnek könyvelő vállalkozása van és 2016 óta segédkezem benne. Ahogy egyre többet tanultam az iskolában, úgy tudtam egyre több mindent önállóan csinálni. A könyvelő programot is jól megtanultam használni és valóban sok tapasztalatot szereztem az "élő" könyvelésben. A cégek ezt figyelembe fogják venni? Azért tartok tőle, hogy nem mert ugye nem "rendes" munkahely, kollégákkal meg főnökkel.

2021. jan. 29. 01:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A tapasztalat az tapasztalat, mindegy, hogy hol szerezted. Egyértelmű egyáltalán a cégnévből, hogy a családi vállalkozásban dolgoztál? Ha nem, akkor nem muszáj megemlíteni, hogy családi.

Vagy nem voltál bejelentve, csak hobbiból tanultad ki mellettük?

2021. jan. 29. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
27%
A probléma a 10 éves lyuk szokott lenni a munkaviszonyban.
2021. jan. 29. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Persze, hogy figyelembe veszik. Sőt szerintem kifejezetten előny, hogy az élő könyvelésben vettél részt, mert általában, aki most kiesik az egyetemről nem nagyon lát ilyet, max fél-1 évet, amíg gyakorlaton volt.

Sőt ha valaki csak diákmunkázott valahol, azokat is érdemes beírni, hiszen, ha közvetlenül nem is kapcsolódik az adott munkakörhöz, azért bizonyos tapasztalatokat felszed az ember, pl voltam ügyfélszolgálatos, ott emberekkel kellett foglalkozni, kommunikálni, problémákat megoldani.


Szóval, ha ezen a pályán szeretnél dolgozni, akkor nagyon is jó a 4-5 év tapasztalatod, mindegy hol szerezted.

2021. jan. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Persze, hogy figyelembe veszik, mindenképpen írd be. Amit tudsz, az nem semmi, teljes körű könyvelés. Ezt egy multinál gyakorlaton nem tanulod meg.

Szóval nyugodtan írd be.

2021. jan. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!