Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tehetek, ha a határozott...

Mit tehetek, ha a határozott idejű munkaszerződésem lejárta után nem szeretnék távozni?

Figyelt kérdés

1. Éves egyetemista vagyok, de van már a munkámmal kapcsolatos szakirányú végzettségem. 1,5 évvel ezelőtt kinéztem egy céget, onnantól szinte minden napom arról szólt, hogy oda bekerüljek, rengeteg energiám van a tanulásban és önfejlesztésben, sokszor még éjszakába nyúlóan is ezzel foglalkoztam, más opció tényleg nem volt kilátásban. 2 hónapja felvételt nyertem és 2 hete kezdtem meg a munkaviszonyt, de sajnos csak egy szülési szabadságon levő dolgozó helyére vettek fel... a lényeg, hogy nagyon jól érzem magam ezen a munkahelyen, rengeteg tanulok és nagyszerű alapot adna a későbbiekben. Teljesen magamba fordulok, hogyha arra gondolok, hogy nem csinálhatom ezt akármeddig, mert bármikor úgy dönthet a szülési szabadságát töltő munkavállaló, hogy visszatér... ugyanazon a felvételin mentem át mint az összes többi kollégám, de én mégsem lehetek nyugodt, mint ők, mert nekem nincs fix helyem. Hogyha van valakinek története, tapasztalata ilyen dologról, tanácsot tudna adni, akkor nagyon szívesen fogadom. Tényleg ennyire kilátástalan minden, hogy hiába minden befektetett munkám, távoznom kell majd?

20N


2021. febr. 1. 17:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj velük tárgyalni, mást nem tudsz.
2021. febr. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg minél több tudást magadba szívni, minél jobban teljesíteni és minél jobb viszonyban lenni a feletteseddel és a kollégáiddal. Lehet, hogy akit helyettesítesz végül nem jön vissza, lehet, hogy mire visszajön lesz másik üresedés vagy bővítenék a csapatot - ha bármi hasonló történik akkor te leszel az első, akit véglegesítenek. Ne kattogj előre azon, ami még meg se történt, azzal csak ártasz magadnak.
2021. febr. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Próbáld kipuhaltolni, hogy mik a további terveik veled kapcsolatban. Azért még a szerződés lejárta előtt illik ezt közölni a munkavállalóval.
2021. febr. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!