Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Fizetés emelés hogy működik a...

Fizetés emelés hogy működik a nagyobb cégeknél?

Figyelt kérdés
Lassan két éve dolgozom egy nagy multinál, de a fizetésem változatlan. Fizu emelésre csak előléptetés esetén lehet számítani vagy bizonyos év elteltével mindenképp kapsz emelést?
2021. febr. 3. 23:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Ebben az országban csak aranyeret kapsz. Új vagy a városban?
2021. febr. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
Odamész a főnöködhöz, és rákérdezel. "Hello főni, lehetne arról szó, hogy fizuemelést kapjak?" Persze legyenek érveid, hogy miért.
2021. febr. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
38%

Aztán főninbejelenti, h gizike holnap ne jöjjön be, mert parketta csere lesz. Aztán egyszer csak kipostázzák a kilépő pairokat.

De jol jártál gizi

2021. febr. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Aki kinxitja a száját, az repül. Jön a helyedre 18 másik pályakezdő, akinek még a kevesebb is oké
2021. febr. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
Jobb helyeken azért évente van 5-10% alapból mindenkinek
2021. febr. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%

jelenleg így hogy 1 állásra van 40-50 jelentkező a vírus miatt ez nehéz ügy.

de azért működik,hogy beadod pár helyre az önéletrajzod,elmész és fel is vennének és ezt közlöd a meglévő helyeden,akkor érdekes módon azonnal emelni fognak.


de ez csak idén fog működni,mert jövőre a pályakezdők adókedvezménye miatt mindenki ki lesz lesz rúgva valószínűleg aki 25 feletti.

2021. febr. 4. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%
Én is multinál dolgozom, de azért multi és multi között is van különbség. Nálunk van éves értékelés, és ott van fizetésemelés is mindig - az más kérdés, hogy a fizetésemelés aránya függ az értékeléstől, és volt már arra példa pl. az esetemben is, hogy az inflációt nem érte el az emelés (offtopic: abban az évben rohadtul nem volt fair az értékelésem :D). Ezenkívül egyszer kaptam külön fizuemelést előléptetés nélkül is azért, mert abban az évben olyan kiemelkedő volt a munkám. Illetve előléptetésekkor kaptam. Ilyen szempontból szerencsés vagyok, mert egyszer sem nekem kellett kalapoznom a fizetésemelését, de nem minden hely ugyanilyen sajnos. Sokszor tényleg neked kell odamenned, hogy úgy gondolod, hogy a teljesítményed alapján megérdemelnéd - és akkor sem biztos, hogy kapsz.
2021. febr. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Jobb multiknál van éves értékelés, és mindenki kap valamennyi emelést.

Más multiknál pedig, amikor már rájössz, hogy a legutolsó gyakornok is jobban keres, mint te, akkor körülnézel, pályázol, ha sikerül, akkor beadod a felmondást.

Nekem egy ilyen alkalommal nettó 100 ezerrel emeltek (ennyit ígért az új).

Amúgy ez az utóbbi a rosszabb megoldás, mert mi van, ha annyira ki van égve a munkavállaló már, hogy kb. "dugjátok fel az emeléseteket", és elmegy akkor is az új helyre. (Ilyen is volt a munkahelyemen).

2021. febr. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Általában van egy (valamilyen) bérfejlesztési terv. Éves "inflációkövetés" mondjuk.

Emellett szerintem két-három esetben lehet érdemi béremelést kérni.

- Karrierben előrelépés, új pozíció stb

- Olyan plusz képesítés, kompetencia megszerzése, amivel plusz munkákat, fontosabb, felelősségteljesebb feladatokat lehet ellátni a jövőben

- Korábbi eredmények indokolják pl. sikeres projectmunka, a minimum elvárás feletti eredmények és hasonlók

2021. febr. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Jártam így, már kezdett idegesíteni, hogy akit utánam vettek fel, magasabb bért kapott. Pedig semmivel sem volt több végzettsége vagy jobb. Ráadásul több feladatot is nekem kellett elvégezni, mert a kisasszony csak dumálgatott a munkaideje nagyrészében, de hát ez senkit sem zavart, engem sem egy darabig :D Más megoldásom nem volt, mint odaálltam a főnököm elé megkérdezni. Majd közölte, hogy mivel az Andika akkor érkezett, mikor béremelés volt, így azt az alapbért kapta. Hát b+, nekem meg emeltek br 1500 ft-ot korábban. Legalább 3x rákérdeztem, hogy kapok-e emelést, mivel olyan feladatokat is elvégeztetnek velem, ami nincs a munkakörömben, szóval vagy emelnek vagy felmondok. Azzal nyugtatott a föni, hogy várjak 3 hónapot, emelni fogják. Vártam, nem lett semmi, ezért beadtam a felmondásom. Nem tetszett neki, már szinte könyörgött, hogy ne menjek el, áttesznek máshova stb. Nem mentem bele, mert gondoltam ebből lesz egy újabb átverés, inkább elmentem egy másik céghez, ahol többet kaptam.

Úgyhogy már nem pazarolom az energiámat ilyen faxfejekre. Ha évek után sem becsülnek meg, akkor továbblépek.

2021. febr. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!