Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkáltató köteles adni...

Munkáltató köteles adni munkaruhat?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 1 éve dolgozom itt és fél év után adnak állítólag munkaruhat. Azonban én nem kaptam mikor rá kérdeztem azt mondták másik beszállító után néznek. De ez már fél éve volt. Nincs cég logó a ruhákon. Viszont gyár szóval kötelező a munka ruha.
2021. febr. 4. 13:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Azért kötelező a céges munkaruha, mert gyár?

A szerződésedben/munkaköri leírásodban, esetleg munkavállalói kézikönyvben szerepel, hogy mi jár és mikor

2021. febr. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Előírás a munkaruha a munkakörödhöz?
2021. febr. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg benne kéne legyen a szerződésedben, hogy biztosít-e a munkahely munkaruhát. Ha nem, akkor sajna neked kell róla gondoskodni.
2021. febr. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen előírás. Mi az h nekem kell róla gondoskodnom? Nem arról a pár ezer forintról van szó. De krva érdekes h kötelezettséged van mások felé. De egy cégnek vagy aki kicsit nagyobb pozícióban van annak már nincs.
2021. febr. 4. 14:17
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Úgy gondoskodni, hogy felveszel egy hasonló pólót, vagy nem tudom miben vannak ott. Munkavédelmi cipőt sem adtak, vagy az is kell? Mert az azért tényleg durva, ha kötelező olyat hordani, mert nem pár fillér az. Legalább azt adjanak, ha mást nem tudnak.
2021. febr. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is jártam úgy, hogy egy darab gatyát adtak, ráadásul tiszta olajos, koszos munkát végeztem. Szerdán már megállt magától... Aztán reklamáltam, h kellene még ruha, m így normálisan nem lehet dolgozni. Kaptam, igaz két számmal nagyobbat, de legalább tudtam cserélni.
2021. febr. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha a munkakörhöz előírás a munkaruha, azt a munkáltató köteles biztosítani. Ha nem előírás, de te szeretnéd jobban védeni magad, akkor nem köteles biztosítani, de javasolhatsz módosítást a munkavédelmi illetékesnek, hogy vizsgálják felül a szabályzatot.
2021. febr. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Govardhan ***** válasza:
100%
A munkaruha nem munkavédelmis dolga. Ne keverjük a védőruhával, mert más szabályozás vonatkozik rá.
2021. febr. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
73%
Legközelebb menj be meztelenül, és ha kérdezik akkor mondd hogy nem kaptál még munkaruhát
2021. febr. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
19%

Én IT szektorban vagyok. Home officeban. Nem kaptam még munka ruhát.

(😝)

2021. febr. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!