Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Diákmunkából állandó állásért...

Diákmunkából állandó állásért átvételért mennyit fizetnek?

Figyelt kérdés
Érdekes dolog merült fel az átvételem során, eddig diák munkás voltam és, hogy végeztem azt kérték, jelentkezzek a közvetítő cégnél és mondjam le a tagságom és, ha kérdezik ne azt mondjam, hogy a mostani helyemre megyek fő állásba dolgozni. Érthetetlenűl állok a dolog előtt és nem tudom mi tévő legyek. Szeretném az állást és egy ideje nekik dolgozok viszont nem értem mi szükség van erre a trükközésre? Állandósítás ilyen sokba kerülne, vagy mi szükség van erre?

2021. febr. 14. 10:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha a cég meghatározza, hogy egy adott pozícióra X diákszövetkezeten keresztül foglalkoztat diákot, akkor valószínűleg szerződésük van a diákszövetkezettel. Illetve könyebben beadható a vezetőség felé, hogy van egy kiváló jelölt a pozicióra. Elég komplikáltak tudnak lenni a cégen belüli szerződések, szabályok, amiket így meglehet valamelyest kerülni.

Amúgy kb ugyan annyiba fáj a cégnek egy diákot foglalkoztatni mint egy rendes munkavállalót, csak kevesebb jogi felelőséggel és egyszerűsített adózással. Ha a diákot kirúgják, akkor nincs para, mert nincs állandó szerződése, hiába dolgoztam én is diákként 1 évig egy helyen. Nincs táppénz, szabi stb. Viszont a diákszövetkezet ugyan annyit legombol a cégről.

2021. febr. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod itt arról van szó, hogy nem vagyok már diák és átvesznek állandó munkaidőbe viszont arra kérnek, hogy úgy mondjam fel a tagságom, hogy "nem hozzájuk" megyek állandóra dolgozni. Közben mégis ahogy felbontom a szerződésem a diákszövetkezettel már másnaptól akihez ki voltam közvetítve már nekik dolgozom. Lehet én vagyok eléggé jogtisztelő, de nem hiszem olyan sok "összeg lenne" amit nekik kell fizetni, hogy tőlük jövök át. Gondolom van egy szerződés, ha megfelel akit találtak és be fejezi az egyetemet és oda megy általuk jutalom pénzt kapnak, ezzel az a bajom, ha a cégem ennyit nem képes ki fizetni és nekem kell ilyen "mutyiba" bele menni minek szeződtek le diákmunkás céggel és nem maguk foglalkoztattak eddig is.
2021. febr. 14. 10:44
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Általában az van meghatározva, hogy a közvetített embert pár hónapig nem veheti át saját állományba a munkáltató (nem azért mert diák, hanem mert így védik a közvetítők az embereik utáni bevételüket). Alapvetően, ha állandóan dolgozol. Tehát folyamatosan alkalmaz a cég, akkor neked is, neki is jobban megéri, ha hozzá vagy bejelentve, mert akkor nem kell kifizetni a közvetítő hasznát. Na ezt nem akarja a közvetítő
2021. febr. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!