Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mért van az , h a szociális...

Mért van az , h a szociális intézményekbe kötelező a munka?

Figyelt kérdés
A törvény szerint nem kötelezhető senki se munkára, valamint az intézmény házirendjébe is ez van , mégis a vezetők mérgesek ha valaki nem dolgozik, illetve szankcionálják/pl. javasolják a zárt intézetet, gondnokkal elvetetik a gondnokolt pénzét, diszkriminálják a másikat.

2021. febr. 15. 21:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Az intézmény nem utasíthatja a gondnokot, hogy "elvegye a gondnokolt" pénzét, akik ráadásul éves elszámolásra kötelezettek.

Másrészt nagyon sok szociális intézmény van, ahol nem is tudják ezt a lehetőséget biztosítani, vagy ha mégis a lakók állapota miatt nem megvalósítható a dolog. Mondom én ezt, mint szociális területen dolgozó. Az, hogy a "vezetők mérgesek" meg más módokon "szankcionálnak", ha a gondnok partner is ebben (láttam én már karón varjút), meg van a panaszkezelés módja, vezetőség/fentartó/ellátott jogi képviselet.

2021. febr. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én is igy gondolom ,de mégis megteszik. Ez , h fordulhat elő?
2021. febr. 15. 21:24
 3/5 anonim ***** válasza:
Gondolom, senki nem fordult még az illetékesekhez jogorvoslatért. Gondolom a konkrét intézmény nem publikus, de van ingyenes szám jogorvoslatot kérni, amit akár hozzátartozó is kérhet, nem csak lakó.
2021. febr. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hát a tulajdonos , akié az egész intézmény , ő mint magánszemély kötelezi a gondnokoltakat a munkára.. Ő a fenntartó is egyben. ellátott jogi képviselő is.

Ügyvédre meg ezáltal nincs pénzem.

2021. febr. 15. 21:34
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]


A tulajdonos, mint magánszemély sem kötelezhet senkit munkára.

Vannak ingyenes jogsegély lehetőségek, mint fent. Vagy területileg illetékes családsegítőnél.

2021. febr. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!