Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha valaki beteg, ti hogy...

Ha valaki beteg, ti hogy kezelitek?

Figyelt kérdés

Ha egy kollégátok nem megy dolgozni ti, hogy álltok hozzá, vagy kezelitek?

Olyan helyre gondolok, ami nem gyár, hanem korlátozott az alkalmazott szám, pl iroda, bolti dolgozó stb. Én boltban dolgozok, és van egy kollégám, aki szinte 2 hétig betegen jött dolgozni, elment orvoshoz, íratott gyógyszert, szedte és úgy jött. De múlt hétvégén annyira kijött nála a betegség, hogy nem tud jön már a héten.

Az a lényeg, én úgy tekintettem rá, hogy basszus milyen rendesen, betegen is jön, és amikor elment, akkor azt mondtam, hogy megérdemli a pihenést, mert már nem bírta. A többi kollégám pedig annyira negatívan állt szegény fiúhoz, amikor betegen jött senkitől nem kapott egy jó szót se, csak tőlem a többiek magától érthetően vették ezt, amikor most elment táppénzre, pedig ki voltak akadva, hogy mit képzel magáról. Ti hogyan álltok ehhezz?



2021. febr. 16. 13:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Én azt gondolom, hogyha valaki betegen bemegy dolgozni, az nem csodálatra méltó, de nem az ő hibája minden bizonnyal, hanem a rendszeré, mert teljesen természetes, hogy az emberek betegen is bemennek dolgozni, ha meg akarják tartani az állásukat. A covid remélem változást hoz ezen a téren, és nem kell amiatt aggódnia a munkavállalónak, hogy elveszti az állását, ha táppénzre mer menni.
2021. febr. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
Remek otlet betegen bemenni dolgozni, hatha lefertozi az egesz tarsasagot, aztan akkor ki dolgozik? Nalunk ha valaki beteg lesz, az szepen otthon marad es elosztjuk a muszakjait. Kis plusz penznek mindenki orul, es a nyavalyajat se hozza be kozenk. Szerintem igy lenne normalis, de nem puffogunk azert, mert most ve kell jonni miatta. Nem tehet rola, mert beteg.
2021. febr. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
49%

Nálunk a főnök szerencsére három másodpercen belül hazaküldi a beteg embereket, úgyhogy egy jóideje ilyen szituáció nincs. (Mondjuk most amúgy se, mert étteremben dolgozom.)


De amikor kificamodott a bokám, ugye az orvos hat hétre eltiltott a szaladgálástól, akkor két hétig otthon voltam, utána egy hónapig csináltam az adminisztrációt, az emailek megválaszolásától kezdve a könyvelésig. (Svájcban dolgozom, itt csinálhatom képesítés nélkül a könyvelést.)

2021. febr. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Az miatt jött be a srác dolgozni mert friss dolgozó, itt rajta kívül mindenki több mint 3 éve van itt! Ő neki még csak jövő hónapba lesz fél éve! Megkérdeztem, hogy miért jött be betegen, azt mondta nagyon fél, hogy elveszíti a munkáját, vagy ki kezdik a többiek ez miatt.
2021. febr. 16. 13:54
 5/13 anonim ***** válasza:
52%

Attól függ, hogy milyen betegségről van szó!


Ha valaki valamilyen fertőző betegséget szór szanaszét, azt én is elküldöm a pi.csába.

Azt a kollégámat viszont, akinél szívproblémákat találtak, de nem mer elmenni betegállományba, pedig kellene, de idősebb ember és félti az állását, az mélységesen sajnálom és ahol tudok, segítek neki.

2021. febr. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
14%

Betegen azonnal menjen tappenzre. Jar neki. Az allam fizeti!!! Nehmar kizsakmanyolja magat szerencsetlen.

Gondolom agyondolgoztattak, tulorak stb. Varhato,h ilyenkor megbetegszik vki.


A baratom hordta a maszkot a munkahelyen es beparasodott a szemuvege. Emiatt elesett es eltort a vallcsontja. 6 hetet volt itthon 100 % tappenzen,azaz a teljes fizujat megkapta!!! Nevetseges,amit muvelnek es meg ezutan is eroltetik a maszkot.

2021. febr. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
47%
Nagyon jó lenne, ha leszoknának erről, hogy az az igazi kiváló dolgozó, aki súlyos betegen is bemegy dolgozni. Fertőző betegségekre gondolok. Egy korábbi munkahelyemen dicsőségnek számított. Én meg mindenkitől elkaptam mindent. Fel is mondtam ott.
2021. febr. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
37%
Én utálom, ha valaki betegen megy be dolgozni.
2021. febr. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
33%
Múltkor egy hétig veszekedtem a fertőző beteg munkatársammal,, hogy húzzon már haza. Nem ment, szépen teleköhögte az irodát, lettem olyan beteg, hogy majdnem tüdőgyulladás lett a vége. Ráadásul nekem fontos és felelősségteljes munkám van. Nagy baj lett volna hha kidőlök. Szóval nekem senki ne mondja, hogy egy tiszteletre méltó hős, aki betegen bemegy. A krónikus betegség az természetesen más, ahogy az előzőek is utaltak rá.
2021. febr. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
43%

„Ha valaki beteg, ti hogy kezelitek?“


Én sehogy. Kezelje egy orvos.

2021. febr. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!