Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kell most pályakezdő gépészmér...

Kell most pályakezdő gépészmérnök valahová Magyarországon?

Figyelt kérdés

2021. febr. 21. 00:02
 1/9 anonim ***** válasza:
40%
Persze, de többnyire ismerősökkel lehet ilyenből jó melót kifogni.
2021. febr. 21. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Csodás :/
2021. febr. 21. 00:17
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Milyen szakirány egyébként?
2021. febr. 21. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
35%

Kell, persze, de ezt az ismerősön keresztüli bejutást nem igazán értem. Ha csak munkahely kell, akkor persze, be tudnak téged tolni, viszont ha képességekre is szükség van a munkához, szerintem lehetnél akárkinek az ismerőse, akkor se vennének fel.


Láblógatósként ismerőssel könnyebb bejutni, olyan helyre viszont ahol jól kell teljesíteni és nagy tapasztalatra tehetsz szert alapból nehéz.


Nézz szét a nagy multiknál, ne félj várost váltani emiatt. Audiba a német nagyon fontos, ha az van akkor van esélyed. A Boschban is sok pozíció nyílik meg.


Érdemes LinkedIn-en is állást keresni, mert ott is rengeteg pozíció van feltéve. Add be olyanra is, ahova 2-3 év tapasztalatot kérnek, vagy nem teljesen fedi a profilod a munkakör. Ha behívnak, csak nem lehetsz olyan távol tőle. :)

2021. febr. 21. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%
Kell
2021. febr. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
Regisztráld a CV-d profession.hu-ra, és megtudod. Engem onnan sokkal relevánsabb pozikkal kerestek, mint LinkedIn-en.
2021. febr. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Vodafonelive ***** válasza:
82%
Ahogy felettem is írták, érdemes emiatt várost is váltani. A tavalyi kilátásokat végigkísértem profession-ön amikor nagyon néztem az állást. Covid első hullám előtt 400 gépészmérnök állást volt, covid első hullám alatt 200-ra csökkent. Aztán nyár környékére újra elérte ezt a számot, mára 914(!!!) betöltetlen gépészmérnöki pozíció van. Ez több, mint sok és olyan szakirány amiben végeztél, tökmindegy, hogy milyen szakirányt csináltál. Ezen felül még mindig ott vannak olyan állások ahova csak felsőfokú diploma kell, nem kell gépészmérnöki, úgyhogy az állásaid száma megsokszorozódik. :)
2021. febr. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A seregben. A Leopárd kettesek nagyon komplikáltak.
2021. febr. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen.
2021. febr. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!