Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek, ha diplomásként...

Mit tegyek, ha diplomásként nem vagyok való diplomás munkahelyi közegbe?

Figyelt kérdés
Azt érzem, hogy szakmunkásnak kellett volna tanulnom. Egyrészt baromi nehezen lett meg sok év csúszással a BSc-m (amire ráment az egészségem egy krónikus betegség eredményével) másrészt eddig kudarcot vallok az elhelyezkedéssel. Pályakezdőként fél éven belül ez már a 3. munkahelyem (1.-t otthagytam mert nehéz volt, 2.-ról kirúgtak 2 hét után). Most egy közepes vállalatnál dolgozom és sok a női dolgozó. Szünetekben szakmai dolgokról, családról, kapcsolatokról meg ilyen semmitmondó sznob dolgokról beszélgetnek miközben összegyűlnek és alapvetően nem illek a közegbe. Sokkal jobban szeretek fociról, való világról, politikáról fröcsögni. Utálom a smalltalk-ot ami napi szinten folyamatosan megy. Persze a legfontosabb, hogy ez a munkahely is baromi nehéz, semmit nem értek a céges folyamatokból, imitálom, hogy próbálok betanulni, de alapvetően értetlen vagyok és eddig nem tűnt fel, de nem fogom tudni ellátni a munkaköri kötelességeket. Ráadásul pszichésen is elég rosszul vagyok (gyomorideg, krónikus fáradtság), ami miatt gondolkozni/koncentrálni se tudok. Mondanátok, hogy hagyjam ott, de vajon melyik balek munkáltató lesz az aki ismét fel fog venni hasonló munkakörbe? Új szakmát tanulni meg min. megint 2 év és mindjárt 30 leszek eddig cirka 4-5 hónap munkaviszonnyal meg több mint fél évtized egyetemi kínlódással.

2021. febr. 24. 19:19
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem még írni, hogy amellett, hogy nekem egy összeszenvedett BSc-m van, a többieknek szinte mindnek MSc-je vagy 2 diplomája van szóval a tapasztalat és kognitív képességeken felül papíron is egyértelműen kilógók lefelé a sorból.
2021. febr. 24. 19:20
 2/13 anonim ***** válasza:
98%
Nyugodj már le. Én most kezdtem újra az egész életemet. Kikoltoztem külföldre, itt tanulom a nyelvet, van BSC diplomam (utálom...), De kb a 0-rol kezdem. 🤷‍♀️
2021. febr. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 TotoJTD ***** válasza:
97%
Egy eleted van teso, ne ugy eld hogy vegig feszengsz. Soha nem keso ujra tanulni, es ha igy erzed, vagj bele szakmaba! Meg fogod talalni azt, ami illik hozzad es amibe jol erzed magad, soha nem keso lepni, ujrakezdeni!
2021. febr. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
98%
Ha próbálod kihúzni a jelenlegi helyeden és közben találni valami szakmát ami érdekelne akkor el tudod mellette is végezni akàr. Később pedig sokkal több lehetőséged lesz válogatni. Én a szakmámban dolgoztam 5 évet de még mindig úgy érzem h leginkább a szerencsének volt köszönhető, meg az is h nem utáltam. De mire végeztem az egyetemmel rájöttem hogy én is teljesen másra vágyom. Pár évig munka mellett próbáltam egyedül fejleszteni magam, majd egy suliba jelentkeztem, leginkább a tanulás miatt, és azóta sem bàntam meg. A mai világban különösen nem árt több lábon állni. És ha már most ezt érzed akkor most kell lépned, mert később ezt sokkal jobban fogod bànni. Szerintem még nem késő!
2021. febr. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Hát én egy sima szakmunkás (géplakatos) bizonyítvánnyal rendelkezem, csak irigy tudok rád lenni..akkor cumi szakmunkásként az élet mint az állat.
2021. febr. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
32%
6/6 szerintem ne apádra verd ennyire magad :D nincs mire büszkének lenni, ha nem te csináltad.
2021. febr. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
42%
Apukád tudja, hogy a nagyokos fia a gyakorin osztja az észt, ahelyett, hogy O is a saját karrierjét csinálná?:) (Ja tudom te már. Dr.med.habil joisten vagy :))
2021. febr. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
81%
6-os atyaég. Nyugodj le és menj aludni.
2021. febr. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nézd végig majd okulj belőle:

[link]

2021. febr. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

"ami illik hozzad es amibe jol erzed magad, soha nem keso lepni"


Ja csakhogy nem lehet mindenbe belekezdeni. Nincs annyi pénzem/időm, hogy okj-s képzésről okj-s képzésre ugorgatva évekig próbálgassam mi tetszik miközben eltartanak a mamahotelben. Ráadásul 30 felett pályakezdőként a kutya nem venne már fel főleg egy kiábrándult diplomás ficsúrt.


---


"Ha próbálod kihúzni a jelenlegi helyeden és közben találni valami szakmát ami érdekelne akkor el tudod mellette is végezni akàr"


Na és mégis hogyan, ha 6-kor kelek a munka miatt és 5 után érek haza mindennap?


Ui.: Volt valami törölt komment amit nem láttam?

2021. febr. 24. 20:52
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!