Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Meddig kellene tűrni, hogy...

Meddig kellene tűrni, hogy valaki szülés után visszajön dolgozni, hozza a gyereket is magával, napi 6 órából 4-et a gyerekkel van, az ő munkáját meg másoknak kell megcsinálni?

Figyelt kérdés
Van egy nő, akit elhagyott a férje, és visszajött dolgozni. Ezzel alapjáraton nem is lenne semmi baj, ha a gyereket nem hozná be magával, aki folyamatosan ordít. Emiatt lassabban halad a munka, plusz ugye még az ő munkáját is sokszor nekünk kell megcsinálni (a határidőseket), a mi munkánk meg otthonra marad. Már unom, hogy mindig én legyek toleráns, mindig én nyeljek le mindent, csak mert ő egyedülálló. Nekem is van családom, nekem is van 2 gyerekem, akik annyit látnak belőlem, hogy eszeveszettül gépelek otthon, és folyamatosan meg vagyok csúszva. Mindig azzal érvel, hogy neki nehéz egyedül, amit én maximálisan megértek, de nehogy már mi sz.junk azért, mert ő a babócáját szopiztatja meg nem csinál semmit. Megnyugtatni se tudja a gyereket, folyamatosan sír.
2021. márc. 4. 08:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%

Semeddig. Neki más jellegű segítségre lenne szüksége, amit nem egy munkahely tud nyújtani.

De hány éves az a gyerek? Miért nem intézményben van?

2021. márc. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A vezetőséggel kell ezt megbeszélni.
2021. márc. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%
Tudomásom szerint munkahelyre nem is szabad hivatalosan kívülállót bevinni.
2021. márc. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát én biztos nem csinalnam meg helyette,vigye haza és dolgozzon ha elaludt a gyerek. .miért van bent a gyerek? Elfogyott a táppénz vagy miért?
2021. márc. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Jelezd a felettesednek.

Megértem őt is és téged is.

Mondjuk nálunk a hiányzás miatt volt balhé amikor beteg volt a gyerek.

Mivel csak ketten tudtuk végezni a cégünknél a kolléganőmmel azt a munkát így ha kiesetem a gyerek miatt mindig ment a fújás rám. Hát amikor neki lett gyereke akkor be látta, hogy nem tudtam mit csinálni.

De bölcsöde nincs a közelben?

2021. márc. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Szóljatok a főnöknek. Nehogy már ti keressétek meg neki a pénzt. Ha most beviszi a pici babát, majd 5-6 évesen is be fogja vinni, ha beteg lesz. Egy 5-6 éves gyerek még rosszabb is lehet, az nem fog megülni egy helyben.
2021. márc. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
42%

Egyedulallo szuloknek emlekeim szerint kb a gyerek 3eves koraig nagyon nehez felmodnani. Marmint alapos indok kell hozza es az sztem az, hogyha valaki behordha a munkahelyre a gyereket es nem a munkat vegzi el. Konkretan ez a helyzet nem normalis. Van bolcsode.. Amugy az en volt fonokom is behozta a par honapos kolyket az irodaba egy jarokaba... Egesz nap hallgathattuk a vonyitast meg szagolhattuk a kakiszagot.

Kesobb egy masik mhelyen meg a kolleganom (o is egyedulallo anya) allandoan otthon volt a kolykevel es egy ideig persze nyugtatgattuk magunkat ezzel a szoveggel, hogy 'jaj szegeny, hat nincs apuka' aztan mar elfogyott az emberek (kollegak) turelme. (szerintem full joggal, mert aranytalanul sok munkank lett igy de a fizetesunk ezt nem tukrozte)


Allando tulora, helyettesites, hetvegezes volt mert az anyuka havi 1hetet ha bejott es meg akkor is kizarolag delelott volt hajlando dolgozni. (ezt is megteheti) %&$$& kivolt vele.

Mielott valaki jonne most azzal, hogy majd megtudom ha lesz gyerekem.. Jelzem van 2 gyerekem, egy ovis es egy bolcsis. A ferjemmel megosztva vagyunk veluk itthon ha kell, es igyekszunk legkevesbe kitolni a kollegainkkal, (pl homeoffice ejjel meg alvasidoben) de meg igy is neha sikerul. Mondjuk, talan megsem ugy hogy a munkam 2/3-ad reszet leszarom.

2021. márc. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
91%
Mekkora gyerekről beszélünk?
2021. márc. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
97%

Ezt nem kell tűrni, max szerintem két nap aztán ennyi. Ha ritkán, mondjuk havonta 1 napra beviszi, az még oké lehet, de sorozatosan, több napig nem. Ez végül is munkahely és nem bőlcsöde - egyébként miféle munkahely ez, hogy be lehet hurcolni a gyereket aki ráadásul ott ordít és zavarja a többieket?? A legtöbb helyen ez elképzelhetetlen lenne. Ahogy az is, hogy az egyik munkavállaló kihúzza magát a munka alól.

Vagy home office kéne ennek a kolléganőnek - ha a kérdezőnek is otthon kell befejeznie a munkát, akkor a kérdéses anyuka ugyanúgy megteheti ezt, vagy valami mást ki kell találni, a vezetőséggel kell beszélni.

2021. márc. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Semeddig. Ilyen nincs. Szólni kell a főnöknek.
2021. márc. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!