Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan találj munkát, ha...

Hogyan találj munkát, ha nincs az adott szakmában tapasztalatod, viszont az része az elvárásnak?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy volt már hasonló kérdés,ha igen, elnézést kérek érte.


A konkrét kérdés úgy szólna, hogyha egyetemista vagyok és mondjuk a szakmámhoz legalább közel álló helyen szeretnék dolgozni mondjuk a mesteri mellett, hogyan/hol keressek ilyen szakmát? Mivel ugyebár most tanulom, nincs hogy tapasztalatom legyen, viszont sok helyen ez elvárás, ez pedig egy ördögi kör. Ráadásul, mivel fiatal vagyok, a CV-m elég sovány, ami méginkább hátrány.


Mit tanácsoltok, milyen megoldások vannak erre a helyzetre?



2021. márc. 14. 14:49
 1/4 anonim ***** válasza:
78%

Jelentkezz gyakornoki helyre, akár fizu nélkül is...

Ha beválsz, ott tartanak, és fizetős részállást is kínálhatnak.

2021. márc. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondtad, hogy milyen pályára gondoltál.

Nézz utána a cégnek, mivel foglalkoznak, ha érdekel a dolog, kicsit ásd bele magad.

Ha jól el tudod magad adni, akkor nem az a fontos, hogy mennyi tapasztalatod van, hanem hogy milyen gyorsan tudsz tanulni, mennyire vagy céltudatos, önálló, alkalmazkodó, hogy tudsz beilleszkedni az adott cég kultúrájába.


Nagyon sok ember van, akinek van tapasztalata, jol mutató CVje, de sokat váltogatja a munkahelyét.

Van aki ott van X ideje, de lehet, hogy friss emberként fél év alatt többet tanulsz, és értékesebb leszel a cég számára, mint a régi munkaerő.

Amire a legnagyobb szükség van, az meg a szerencse, jókor, jó helyen jelentkezni.

2021. márc. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Milyen szakon tanulsz most? Én szoftvermérnökként azt tapasztaltam, hogy junior-ként bőven elég volt, hogy fel tudtam mutatni GitHub referenciákat, illetve alaposan felkészültem a tipikus interjúkérdésekből, feladatokból, most pedig munkahelyváltás közelében vagyok, és rengeteg hirdetés van, ahol felsorolnak teljesíthetetlenül sok kritériumot kevés pénzért, azonban még így is visszahívnak, hiszen aki megfelel ennyi elvárásnak, az olyan helyre megy, ahol 3x annyi pénzt kínálnak neki.
2021. márc. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Gyakornokoskodás.

Valamint az 1-2 év tapasztalattal hirdetett pozíciókra pályázhatsz nyugodtan, max be sem hívnak. De esélyed lehet, ha le tudsz tenni valamit az asztalra a minimum 2-essel átcsúszás mellett.

2021. márc. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!