Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Dolgoznátok családi vállalkozá...

Dolgoznátok családi vállalkozásban?

Figyelt kérdés

Kerestek munka miatt és családi vállalkozás lenne ahol most a vírus miatt lefogytak az emberek és sos-be keresnének valakit de ha tetszik a munka meg minden akkor bejelentenének rendesen.

Viszont még az nem tetszik, hogy a hét minden napján kell dolgozni tehát szombat és vasárnap is bár az időbeosztás nem vészes de nem dolgoztam még olyan helyen ahol nem volt szünet azért. Még 3 műszaknál sincs hétvégén munka bár itt könnyebb a feladat meg nem vészes az idő de hát.

Meg nem tudom mennyire befogadóak a családi vállalkozások új alkalmazottakhoz, meg mondta, hogy kis cég de kicsit félek.

Voltam már egyszer ilyen kis üzemben ahol 6-an voltak csak és olyan nehezen illeszkedtem be, mert ők nagyon egymásra voltak hangolódva, egymással beszéltek munka közben is én meg némán dolgoztam és tök kellemetlen volt.

Bár ilyenkor nem szabad válogatni ha nincs épp munka, de ti vállalnátok családi vállalkozású munkát ha épp nem lenne semmi vagy még várnátok kicsit hátha, mert kapok azért hívásokat és van még egy beütemezve csak az később van de az nem családi.

Ami eddig nem családi volt ott teljesen elvegyültem a többiekkel ami azért megnyugtató volt.

Ki hogy viszonyul a családi vállalkozó munkáról?



2021. márc. 18. 16:46
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
73%

Én nem. Párom családi vállalkozásban dolgozik, pont most keres helyette mást, borzasztó... nincs családi életük, pl. szülinapok, karácsony is arról szólnak, hogy ki hogy áll a melóval, mit kell majd hétfőn megcsinálni még, stb. A főnöke úgy beszél vele, mint valami t@knyos kölyökkel, mivel nála fiatalabb közeli rokon, tehát "kölyök" számára. A vállalkozást egy testvérpár vezeti, nekik pl. már totálisan megromlott egymással a személyes viszonyuk.


Eleve nem normális, és azt hiszem nem is legális heti 7 napot dolgozni.... meg ez, hogy "majd akár be is jelentenek", egy vicc.


Hacsak nem a híd alatti éhhalál lenne a másik opció, én nem dolgoznék így.

2021. márc. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
Ja, amint elküldtem, rájöttem hogy amiről te írsz, az valószínűleg nem a te saját családod vállalkozása... így a válaszom első fele csak félig releváns - annyiból továbbra is, hogy sokszor gáz a légkör ilyen munkahelyeken.
2021. márc. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
84%
Kizsigerel, szabira nem vagy csak akkor mehetsz, ha ő akarja és non-stop ugranod kell, ha behívnak. Csicska-rabszolga meló. Csak papíron ad mindent, veled aláíratja, de köszönőben sincs a valósággal és nincs szabadnap! Akkor jó, ha te vagy ott a főnök..
2021. márc. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2021. márc. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

NEM, semmi esetre sem!

Eleve olyan helyen nem dolgozik épeszü ember, ahol heti 7 napon kellene dolgozni és feltehetöen nem 8 órát, hanem nonstop.

Másrészt családon belül összekeverni a privát és üzleti viszonyt nem szabad, ebböl jó soha nem sül ki.

Emellett ilyen helyeken gyakori a nem-fizetés vagy minimálbérre bejelentés, a többit meg nem kapod meg soha.

2021. márc. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és beteg soha nem lehetsz! Az főbenjáró bűn, kirugás..
2021. márc. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

Engem nem fenyeget az éhhalál még szerencsére, családom kisegít ameddig kell csak szeretnék azért dolgozni de a hét minden napján azért az durva nem?

Meg néztem útvonalat sajnos eléggé kiesik időben meg nehezen érnék oda.

Persze ez nem mondható minden családi vállalkozásra, de én valahogy elborzadok ha ezt hallom, mert akkor kevesen is vannak, meg nagyon össze vannak szokva már, új kolléga csapódik be közéjük. Nem tudom még gondolkodok. Holnap már kezdhetnék mint próbanap de nem ismerem a helyet se igazán arra fele. Meg nem is volt interjú inkább egyből bedobnának a vízbe.

2021. márc. 18. 17:01
 8/34 A kérdező kommentje:

Nem az én családomé természetesen más valakié :D.

Csak én mennék oda mint új dolgozó úgy értettem.:)

Kevéske a pénzem már de még tudok várni jobb munka után, ha azt mondjátok ne vágjak bele.

2021. márc. 18. 17:04
 9/34 anonim ***** válasza:
Próbanap nincs, ne vállald az ingyen melót pláne ne heti 7 napban. Hacsak nem vagy teljesen hlye..!
2021. márc. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
75%
A próbanapoztatóktól sok jóra ne számíts, ők a legalja és később sem lesz korrekt..!
2021. márc. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!