Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy legyek bolti eladó ha...

Hogy legyek bolti eladó ha félek az emberektől?

Figyelt kérdés

Kis ideje munkanélküli vagyok de minden szálat megmozgatok, hogy találjak munkát és ehhez jelentkeztem olyanra is mint eladó, árufeltöltő ami voltam korábban de utáltam az elején de végére megszerettem de akkor éreztem, hogy nem nekem való de tényleg megszerettem mivel akkor pénztárba állni nem kellett de most nem hiszem hogy találok ilyent ahol csak árut kéne pakolgatni. ÉS a pénztárkodás azért több felelősség és ott többet vagy emberekkel mintha csak árut töltenél fel legalább is így tapasztaltam akkor.

Szóval ha esetlegesen ilyen állást találok akkor, hogy győzzem le ezt a félelmemet és dolgozzak rendesen?

Csak mert suliban sokat szekáltak igaz csak egy suliban de utána megálltam a helyemet máshol.

Hogy dolgozzak eladói munkakörben ha visszahúzódó vagyok és félek az emberektől de kell a pénz és ebben van sok tapasztalatom?

Mikre gondoljak, hogy ne figyeljek állandóan arra, hogy miket gondolhatnak mások rólam vagy ne szólják le a munkámat?

Pénztárkodás nem ment régen mert összezavarodtam a számokkal, féltem hogy rosszat adok vissza, gyorsan kell haladni mert állt a sor sokszor.

Bolti dolgozók ti, hogy viszonyultok ehhez ha ilyen problémátok van mind nekem?



2021. márc. 24. 10:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
Ha félsz az emberektől, inkább az árufeltöltést ajánlom. Vagy újságkihordás. Esetleg gyári munka, de eladókent percenként kerülsz emberekkel kapcsolatba.
2021. márc. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%

Miért nem bolti raktárosnak mész helyette?


Nem hinném, hogy hű de nagy fizetésbeli eltérés lenne a két munkakör között

2021. márc. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
48%

Istenem, mintha engem írtál volna le... én ugyan így voltam, 4 hónapot voltam bolti eladó, ilyen beugrós és ugyan ezektől féltem mint te. Szó szerint. Nekem az vált be, hogy nem akartam legyőzni a félelmet. Megengedtem magamnak hogy rosszul adjak vissza vagy bakizzak (akik ott dolgoztak mesélték hogy ők is így kezdték, és rutinból jöttek bele, volt akinek 5-6 hónap kellett) szóval senki nem profin kezdte.

Szerintem ez gyakorlás és rutin meg hozzáállás kérdése.

De tényleg, erősen akkor abba kell hagynod hogy törődj azzal ki mit gondol és ehhez kell az önbizalom. Hogy rendben van, akárki akármit mond én úgy vagyok elég, ahogy. Viszont elő fog jönni ugyan úgy a "ki mit gondol" a megfelelés, ez nem olyan hogy soha többet nem tér vissza...hanem egy idő után megtanulod kezelni és máshogy fogsz hozzáállni. :)

2021. márc. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
85%
Sehogy, annyi meló van mint a tenger. Ne eladó legyél.
2021. márc. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
69%
Introvertált vagy. Nagyon sok energiát venne ki belőled.
2021. márc. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek :)

azért erre gondoltam mert ebben van majdnem egy éves tapasztalatom.

Mondjuk gyári munkás is lehetnék de közelebben áll hozzám a bolti dolgozó valamiért e félelememen kívül is de abban igazatok van, hogy nem való nekem ez de régebben leküzdtem a félelmemet és a végére igazi profi lettem szinte de csak árufeltöltő munka nagyon kevés van épphogy :(

sokhoz kell a pénztár is ezért gondoltam.

2021. márc. 24. 11:15
 7/17 anonim ***** válasza:
34%
annyi kérdést írtál már ki a szociális fóbiádról, hogy talán ideje lenne kezelésre járni, aztán lehet olyan munkát vállalni, ahol emberekkel kell foglalkozni.
2021. márc. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

7.most írtam erről először ember nem tudom miről beszélsz...

megvádolni azért azt tudsz!

2021. márc. 24. 13:46
 9/17 anonim ***** válasza:
52%
Nem, nem most írtál erről először.
2021. márc. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

9.ne piszkáld...

és ha most írta először?

2021. márc. 24. 18:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!