Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ez a kereset mennyire elég...

Ez a kereset mennyire elég Németországban?

Figyelt kérdés

Bruttó 11.72 Euro óránként.

Hétfőtől Péntekig 8órában.


Azaz ha jól számoltam kb Nettó 1500-1600Euro között keresnék.


Szállás 250Euro.


Ezen kívül semmi kiadásom nem lesz. (mármint ami "kötelező")


~1200 Euro mire elég kint Németországban? Ebből tudok majd félrerakni, ha igen mennyit kb?


-Mennyire jön ki egy átlagos havi kaja pénz?

Se kávézni, se cigizni se inni (alkoholt) nem szoktam.


-Mosószer, fogkrém stb?


Nyilván centre pontosan nem fogjátok tudni leírni, de nagyjából?! Saját tapasztalatotok szerint?


(Bajorország egyik kis városában, Nürnbergtől 30-40 kilométerre, ha ez számít)



2021. ápr. 1. 16:47
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Sokra nem xD
2021. ápr. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
22%
Ez a német minimálbér környékén van, nem? Azért sokan ennyit Budapesten is megkeresnek. :D
2021. ápr. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
A felét simán félre tudod rakni.
2021. ápr. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem oda írni, hogy ez az összeg betanítás alatt ennyi.

Kb 100 euróval több lesz betanítás lejárata után.

2021. ápr. 1. 17:04
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem az volt a kérdés hogy ez sok vagy kevés, vagy hogy Budapesten mennyit lehet keresni, a kérdező gondolom nincs abban a helyzetben hogy Budapesten keressen hasonló összeget. Szerintem egyébként ez kint sem rossz, igaz hogy ez a német minimálbér, de ezért van az hogy kint a minimálbéresek is jól élnek. A felét ennek simán félre lehet tenni
2021. ápr. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#3 és #5

Köszönöm a válaszaitokat. Ment a zöld kéz. 👍

2021. ápr. 1. 17:55
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A kaja annyiba kerül, vagy van, ami picit olcsóbb is, mint Magyarországon. Ha szeretnéd, privátban át tudok küldeni egy csomó infót, január óta vagyok itt és jóval kevesebbet keresek, mint te. Jó, én spórolós vagyok.
2021. ápr. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
34%
Hát... Ez a kinti minimálbér...
2021. ápr. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Kint a legtöbb olyan dolog, ami nem "kézzel" készül (értsd: konkrét helyi munka nem szükséges hozzá) az nagyságrendileg hasonló árba nvan, mint itthon, vagy még olcsóbb is. Tehát a legtöbb minden, amit egy nagyáruházban veszel, például a forgkrém és tisztítószer is, "márkás" üdítők és élemiszerek, alapvető háztartási termékek.


Ami drágább jellemzően, azok a termékek és szolgáltatások, amihez hellyi munka kell (étterem, fodrász, bármilyen szerelő, magántanár, bébiszitter stb.) de gondolom ennyi pénzből nem sok ilyet fogsz igénybe venni.


Szóval ha a "Tescoban" (értsd:bármelyik hasonló áruházban) vásárolsz élelmiszert (talán a helyben készült péksütemények kivételével pl.) ott nem lesz nagy különbség, meg a nagy nemzetközi ruhaboltok, bútoráruházak stb áraiban sem.

2021. ápr. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!