Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit gondoltok egy olyan...

Mit gondoltok egy olyan helyről, ami az álláshirdetésre jelentkezőt kapásból próbanapra hívja?

Figyelt kérdés

10 napja jelentkeztem egy éttermi mosogató állásra online. Ma felhívtak, hogy esetleg érdekel-e még. Mondtam, igen. Utána kérdik, hogy be tudnék-e menni az étterembe holnap vagy holnap után. Mondtam, legyen holnapután. Oké, mondják, péntek este 6, e-mailt is küldenek róla. Elköszönök, nézem az e-mailt, abban az áll, hogy akkor péntek este 6, próbanap lesz, a jelenlegi mosogatóval dolgozom majd együtt. Erre meglepődtem, mert a telefonban semmiféle próbanapot nem említettek, azt hittem, hogy állásinterjús találkozóra hívnak. Írtam is ezt nekik, hogy így akkor nem jó a péntek, legyen másik nap a jövő héten, ha nekik megfelel. Még nem válaszoltak, visszahívni nem tudom őket, mert privát szám.

De ez mégis milyen, hogy mindjárt próbanap? Még nem is tudok mindent. Az le volt írva a hirdetésben, hogy mennyi az órabér, milyen emberre számítanak, és hogy mik a teendők. De az nem, hogy hogy lennének a műszakok, heti hány óra, utazást fizetik-e és miegymás. Az e-mailben is csak azt írták, hogy kezdés 6 óra, azt már nem, hogy pontosan vagy nagyjából meddig tartana (ha 10-nél tovább, vajon adnak-e kijárási igazolást), vigyek-e munkaruhát vagy adnak. Így talán inkább nem is bánnám, ha nem lenne végül semmi. Még az is lehet, hogy csak egy napra kellenék ingyenmelósnak (Hollandia a helyszín, itt az első próbanapot nem kötelező fizetniük.).

Ti mit gondoltok róla?



2021. ápr. 14. 17:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Aztgondolom hogy szépen felejtsd el a helyet, csak ingyen munkát akarnak végeztetni.
2021. ápr. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
sejthetőleg minden napra van egy "próbanapos"
2021. ápr. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Meg azt furcsállom is, hogy ilyenkor mosogatót keresnek. A legutóbbi helyemen azért lett vége, mert a csak elvitelre és kiszállításra nyitva tartós időszakban nincs szükség mosogatóra, a szakácsoknak bőven belefér. De oké, végülis étterme válogatja, lehet, hogy emebben szükség van, meg amúgyis jövő hónaptól esélyes, hogy nyithatnak a teraszok.

De ettől függetlenül, a legutóbbi helyen is próbanap volt. Ott viszont megelőzte egy állásinterjú, ahol töviről hegyire elmondták a dolgokat, kérdéseket tehettem fel, meg minden ilyesmi. Majd az elhangzottak alapján úgy döntöttem, hogy érdekel a dolog, ők erre mondták, hogy majd akkor 1-2 napon belül értesítenek, ha úgy döntenek, hogy nekem adnak esélyt a jelentkezők közül. És így is lett. Ez a korrekt eljárás szerintem.

2021. ápr. 14. 18:00
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt az sem korrekt.

Olyan h probanap nincsen.

Step one: munkaszerzödes alairasa utana dolgozhatsz.

2021. ápr. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Jó szívatás, sosem rossz.
2021. ápr. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne menj, nem is létezik ilyen hogy próba nap.
2021. ápr. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%
Legalább adnak esélyt, hogy megmutathassa mit tudsz, és nem az van, hogy több körös interjú a nagy semmiről, amikor beszélgetést a vakvilagba, úgyse hisznek neked...
2021. ápr. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

7: Na jó, bakker, azért előbb csak informálódnom kellene a részletekről. Az is lehet, hogy van egyetlen apró dolog, amit, ha előre tudok, már el sem vállalnám, se próbanappal se anélkül.

Példának okáért az számomra fontos kérdés, hogy a munka végén csak a saját placcomat kell feltakarítani, vagy a szakácsok részén is nekem kell felnyalni mindent, amit maguk után hagynak. Van, ahol utóbbit is kell, és az már egy rossz pont a szememben. Kajálni ingyen lehet, vagy fizetni kell? Augusztusra repjegyem van, okés-e nekik, ha akkor szabadságra megyek? Ésatöbbi.

2021. ápr. 15. 07:03
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam így egyszer. Behívtak egy kávézóba próbanapra. A főnök lekezelő volt és elvárta hogy profin adjak el mindent, valamint rám bízta a mosogatást

aztán lehordott hogy miért azt csinálom nekem elül kell lennem és árulni stb. Elegem lett egyszercsak, mondtam mennem kell kérdezte hogy akkor szeretnék e ott dolgozni, mondom soha, a kötényt belenyomtam a kezébe és eljöttem.

Soha többet próbanap.

2021. ápr. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
9: Ez mondjuk full logikátlan. Az efféle főnök nemcsak gennyláda, hanem még hülye is. Ha én vagyok egy főnök, és behívok valakit próbanapra, akár csak arra a napra kell, akár megtartanám, valószínűleg igyekeznék úgy manipulálni a dolgokat, hogy az illetőnek minél inkább az a benyomása legyen, hogy ez egy tejben-vajban fürdő munkahely. Ha szívózok vele, persze, hogy még azt a napot se dolgozza végig.
2021. ápr. 16. 18:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!