Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy tudnám finoman elutasítan...

Hogy tudnám finoman elutasítani a klienseket akikkel nem akarok többet foglalkozni?

Figyelt kérdés
Manikűr és pedikűrrel foglalkozom mint saját vállalkozó. Megvannak a klienseim és szeretem őket, de vannak akik kiállhatatlanok... Ha felhívnak időpontot egyeztetni, hogy tudnám elutasítani hogy ne haragudjanak meg? Mindig nem mondhatom hogy foglalt most minden, ha a barátnője hív annak meg adok időpontot...
2021. ápr. 15. 18:43
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Keress a kozeledben egy masik manikurost,akinek keves az ugyfele. Ahhoz iranyitsd at a nemkivanatosakat.


Azzal a jelszoval,hogy nagyon konyorgott az ismerosod,h nem tudja fizetni a lakashitelt,segits anyagilag. Hat te igy tamogatod.


Amugy meg en tuti vallalnam a koszos ugyfeleket is. Ok is ugyanugy fizetnek.


Csak a penzert dolgozol,nem?

2021. ápr. 16. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Tepfal ***** válasza:
#11 Szerintem meg nem kell minden ügyfelet bevállalni, egyrészt nem árt, ha a dolgozónak is van önbecsülése: tényleg nehéz úgy elmenni manikűrre, hogy nem vagyok koszos, ápolatlan? Másrészt pedig vendégként én nem szívesen járnék olyan szalonba, ahová g*sztustalan emberek járnak, szóval ezzel vendégeket is lehet veszíteni. Itt fel kell mérni, hogy megéri-e elveszíteni ezeket az ügyfeleket, és esetleg másokat, akik szemében egy ilyen húzás rossz pont. Szerintem hazudozni, hogy nincs szabad időpont hosszú távon biztos, hogy károsabb.
2021. ápr. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

#12 én is pont erre gondoltam. Ha én bemegyek egy szalonba, ahol majd több ezer forintot fogok perkálni néhány percért, akkor elvárom, hogy legyen kulturált a környezet. Ha büdös kliensek vihorásznak a többi székben, lehet, hogy nem fogok visszatérni oda másodjára.


Persze a kérdezőtől nem derült ki világosan, hogy mit ért ápolatlan alatt, de mondjuk azt aláírom, hogy pályaválasztás előtt érdemes mérlegelni, mennyire tolerálsz különféle embertípusokat. Én ezért nem mennék pl soha fodrásznak, mert a legtöbb ember hajától undorodom. Tudatosan úgy orientálódtam, hogy ugyan emberekkel kell foglalkoznom (és némelyik igen nehéz eset!), ámde soha nem kell őket megérintenem, sem sokáig "szaglásznom" őket. Ez nem nekem való, ennyi. Önismeret!

2021. ápr. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!