Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy Biomérnök bsc után Vegyész...

Egy Biomérnök bsc után Vegyész msc jó párosítás lenne??

Figyelt kérdés

Idén végzek biomérnökként(alk. biotechnológia) és azon gondolkoztam, hogy mit lenne érdemes tanulni mellé... Egyik ötlet a vegyész vagy gondolkoztam gazdasági szakon is, hogy mérnök-gazd diploma piacképes e...

Köszönöm azt ,ha valaki megosztja a tapasztalatait ezzel :)



2021. ápr. 21. 10:01
 1/7 anonim ***** válasza:
64%

Én rajottem hogy a labor élet nem nekem való, jobban érdekel a stratégia, biznisz, széles látókör, szóval én hasonló bsc után gazdaságira mentem, és imádom azóta is hogy igy dontottem. Szerintem jobban is keresek mint 3 vegyesz egyuttveve.


Viszont van aki imádja a labormelót, a gépeket, az analitikát, stb. Nekik nyilván a további specializacio a jó út. Szóval rajtad áll.

2021. ápr. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

És melyik szakra, ha megkérdezhetem??(vagy milyen munkakörben dolgozol?)


+köszönöm a válaszodat!!

2021. ápr. 21. 11:31
 3/7 anonim ***** válasza:
64%

Gazdasági msc-re.

Jelenleg tanácsadócégem van, hasít a piacon (főleg mérnöki-gazdasági-innovációs tanácsadás piaci szereplőknek, szakpolitikai és stratégiai tanácsadás közszereplőnek és nemzetközi szereplőknek), és nem szégyellek egy havi átlagfizetést kiszámlázni egy egynapos melóért, ami valójában három óra, mert a kisujjamban van. Szóval mellette kutatásokat csinálok, tanítok, meg hasonló professzionális hobbikat űzök.

Szó se róla, egy jó laboros melóval is meg lehet keresni 600-800k-t, de onnantól már csak vállalkozóként van feljebb.

2021. ápr. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Te jó ég ez nagyon jól hangzik. Gratulálok neked :) Esetleg ha nem lenne terhedre akár privátban is kaphatnék egy kisebb leírást, hogy hogyan jutottál el idáig? Elvégezted a gazdaságit majd, mi hogy történt? Maga ez a tanácsadás is mit jelent pontosan? :)
2021. ápr. 21. 15:46
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha gondolod, akkor írj, persze.
2021. ápr. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Deff ***** válasza:
75%
Aranyosak ezek a ilyen sikeres lettem típusú kommentek , de nem biztos hogy utána tudod csinálni. Az az igazi kérdés hogy mit akarsz? Kutatni később? Fejlesztési területen dolgozni egy multinál? Vállakozni? Ki kell derítened hogy neked mi feküdne a lényeg hogy azt majd élvezd csinálni és akkor jól is fogsz keresni. De azt az ököl szabályt tudom javasolni hogy olyan msc,-re menj ami növeli a kompetenciáid számát. Vegyészmérnöki msc-n már nem fogsz sok új dolgot tanulni.
2021. ápr. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nehéz lesz, de az biztos, hogy sokkal jobban találsz vele munkát.
2021. jún. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!