Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy tudnám elérni,hogy...

Hogy tudnám elérni,hogy hagyjon békén?

Figyelt kérdés
Üdvözletem mindenkinek. Sajnos az a helyzet,hogy van egy kollégám,aki történetesen vezető beosztásban van.Egy 42 éves nőről van szó,én 29 éves vagyok.Egyszerűen ki nem állhatom,rosszul vagyok tőle.Ha csak meghallom a hangját,a hideg futkos a hátamon. Ennek több oka is van.Az egyik az,hogy Ő pofára megy. Nem a munkássága alapján értékeli a dolgozóit,hanem,hogy ki a szimpatikus számára.Hiába sz*r a munkája,de akkor is xy a kedvenc,mert neki tetszik az arca.Ha valami diszfunkcionális a munkahelyen,folyamatosan általánosít.Ha van egy személyes érintettségű problémája,az egész társaságra rávetíti és uniformizáltan beszél azokról a dolgozókról is,akik becsülettel végzik a munkájukat,ha minden sz*r,holott mindenki tudja,hogy kik miatt (a kis kegyencei) történnek a botrányok.A stílusa elviselhetetlen.Csúnyán beszél,kikel magából,holott vezetőként pontosan neki kellene példát mutatnia a dolgozóknak,hogy uralkodjunk magunkon a nehéz helyzetekben.Olyan kollégák is vannak,akik becsületesen dolgoznak,sajátjukként kezelik és tekintenek az adott területre és keresztülnéz rajtuk.De most jön a csavar. Ha én leignorálom és nem szólok hozzá,abból egyből botrány van és kikel magából. Erre is volt példa többször.Ugye ő arrafelé lakik,amerre én és mindig kérdezi,hogy elvigyen e. Mondtam neki nem egyszer,hogy nem és még kérdőre von,hogy miért?Én csak annyit akarok vele beszélni,amennyit nagyon muszáj,a munka miatt.Nem akarok vele se nevetgélni,se jó pofizni,semmit.Azt meg főleg nem,hogy még haza is vigyen.És azt kapom a kollégáimtól,hogy ez nem fog neki tetszeni,ha ezt csinálom.Hát nekem ő senkim,csak a kollégám.Nem a haverom,nem a barátom,nem a rokonom,se nem a családtagom.Ma is beszólt,hogy miért az öltözőbe eszek...Mi köze hozzá? Neki nem mindegy?Én se foglalkozok azzal,hogy ő mit csinál,teszek rá.Hogy tudnám elérni,konfliktusmentesen,hogy Ő is csak akkor szóljon hozzám,ha nagyon muszáj?
2021. máj. 3. 22:46
1 2
 1/18 Tepfal ***** válasza:
Én megpróbálnám normalizálni a kapcsolatot, pláne, ha a felettesed (ez nem derült ki számomra egyértelműen). Ha ez nem megy, keresnék másik munkahelyet.
2021. máj. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Én nem szeretnék másik munkahelyet,mert szeretem a munkámat. Egyszerűen csak vele nem akarok jó pofizni,ami nem megy. Ennyi.Tudtommal az emberek dolgozni járnak be egy munkahelyre és nem barátkozni.
2021. máj. 3. 22:52
 3/18 anonim ***** válasza:
55%
Fura a hozzaallasod. Valószínűleg látja rajtad hogy ellenséges vagy és ezzel tényleg nem teszel jót magadnak. Sztem tök kedves hogy felajanlja hogy hazavisz.
2021. máj. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Tepfal ***** válasza:
100%
Igen, tudtoddal, de ezt szinte sehol se veszik jó néven. Én is a te álláspontodon vagyok, félreértés ne essék, teljesen szükségtelennek tartom a céges csapatépítőket, meg hasonló időrabló munkatársi "közösségépítést", mert én dolgozni és nem barátkozni járok. De ezt nem igazán nézik jó szemmel szerintem sehol. A magánéletben megteheted, hogy megmondod neki, hogy egyszerűen nem akarsz barátkozni, ez tök korrekt dolog. Viszont képzeld el, ha ezzel eléállnál mekkora balhé lenne. Kicsit azért talán jogosan, mert az elmondásod alapján azért annyire nem durva, nem zaklat, vagy ilyesmi. Utasísd vissza mindig udvariasan, de határozottan, tőmondatokban válaszolj, ennyi. Így is elkönyvelhet bunkónak, a munkatársaid meg vagy egyetértenek vele, vagy nem. Ha igen, nem lesz ott jó neked dolgozni szerintem.
2021. máj. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Majd ha egyenlőség lesz a munkahelyen az emberek között és a munkásságuk alapján lesznek értékelve az emberek és nem az alapján,hogy ki a szimpatikus,akkor majd én is más pennával fogok írni.Meg ha valamiért nincs jó kedvem,egyből jön utánam faggatózni. Semmi köze hozzá.Dolgozni járok be,a pénzemet megkeresni,becsületes munkát kiadva a kezemből cserébe és pont.Egyébként,én már őt nagyon sokszor elküldtem melegebb éghajlatra,a kollégáim szerint jogosan. És nem kíméltem,hanem üvöltöttem vele.
2021. máj. 3. 23:01
 6/18 anonim ***** válasza:
68%
Akkor miért csodálkozol? 😳
2021. máj. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
54%
Nade, ha tobbszor mondta, hogy nem akar vele menni haza, akkor mi a francert kerdezi meg tobbszor?Ez nem fura? Forditott esetben, ha egy vezeto beosztasu ferfi csinalna ezt egy novel, akkor rogton szexualis zaklatas szeru lenne a dolog? Igy sem elfogadhato! Ez is zaklatas es nem nem kedves dolog!
2021. máj. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Ezt elég hosszú lenne leírni,hogy mi volt a konfrontálódások oka. Legyen elég annyi,hogy miatta anarchia,illetve kaotikus állapotok uralkodtak azon a területen,amit én koordináltam,miután elvette tőlem és nagyon nehezen tudtam visszaszerezni.
2021. máj. 3. 23:05
 9/18 anonim ***** válasza:

Mindig kérdezi, elvigye - e? Ez mitől zaklatás?


Amúgy valószínűleg próbál hozzád közelebb kerülni, megismerni. Nem gondolok bele rossz szándékot, viszont te merev és elutasíto vagy, és ordítottal vele többször.


Én ezek után még azon csodálkozom, hogy hogy némely rúgtak ki.

2021. máj. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Figyu sztem itt nem lesz változás. Vagy megszoksz, vagy megszöksz, nem látok más alternatívat.
2021. máj. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!