Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan mondjak fel?

Hogyan mondjak fel?

Figyelt kérdés
Elkaptam a covidot sajnos és már 5 hete itthon vagyok, de továbbra sem vagyok jól, a munkahelyen nem Örülnek, hogy távol vagyok. Hogyan tudok felmondani, úgy hogy ne keljen ott maradnom dolgozni. Szeretnek helyre jönni teljesen, és nem szórakozni az egészségemmel.

2021. máj. 13. 04:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%
Ha még néhány hétig szintén nem lesz hasznuk belőled, akkor valószínűleg maguktól is kirúgnak...
2021. máj. 13. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Betegszabadság alatt nem mondhatsz fel, kivéve ha belemennek közös megegyezéssel. Ha jogos indokkal állsz elő, biztosan meg fogják érteni. :)
2021. máj. 13. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én tavaly voltam 5 hétig táppénzen, csak arra vártak, hogy visszamenjek, az első napon készen ált mindkét papír: közös megegyezéssel, illetve felmondás a munkáltató részéről. Utóbbit választottam.
2021. máj. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem a főnököddel beszéled meg?
2021. máj. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalatból mondom, hogy a főnökök ilyen esetekben hajlamosak mellébeszélni, netán hazudni.
2021. máj. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem egészen értem a problémát. Felmondani lehet amikor visszamegy az ember, de ha nem csípte a szemüket a hosszú betegszabadság, akkor minek? Ha meg csípi, közben úgyis eldöntik a kirúgásodat.
2021. máj. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én sokszor mondtam már fel, és mindig az áltakam meghatározott másodpercben :D A főnök meg kényteken volt belemenni ("közös megegyezés") mert ha pert indítok a tisztességtelen dolgaik ellen, lehúzhatják a redőnyt.


Én másokkak nem akarok kib@szni, viszont az engem megillető jogokat maradéktalanul számonkérem.

2021. máj. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is varj meg,hatha vissza is vesznek,ha nem,meg mindig kilephetsz utana. Mi tart ot hetig amugy? Milyen tuneteid vannak? Miert nEm vagy munkakepes?
2021. máj. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
96%
Amíg van munkaviszonyod legalább kapsz vmennyi táppénzt. Betegen úgysem tudsz új munkát szerezni. Ha majd visszamész, addig eldöntöd/eldöntik ott dolgozol-e tovább.
2021. máj. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ez mo. Itt osztrákban 10 hét után se rúgnak ki, sőt, együttérzőek. Borzalom mi megy itt.
2021. máj. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!