Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hiba volt otthagyni az egyetem...

Hiba volt otthagyni az egyetemet, vagy jó döntés volt?

Figyelt kérdés

Két évem volt az egyetemen, aztán kibuktam. A családom támogatott volna az újrafelvételiben, de rám bízták a döntést én pedig inkább egy okj képzést választottam. Összeszedtem az indokokat amiért akkor így döntöttem és azt is, amiért néha bánom.


Az indokok:

- Nem akartam kihagyni egy teljes évet az újrafelvételi miatt.

- Féltem hogy újra át kell élnem a kibukás kudarcát.

- Majdnem minden lényeges tantárgyhoz hiányzott az erős gimnáziumi alap. (gyenge középsuliban érettségiztem)

- Féltem, hogy a sok (várható és meglévő) csúszás miatt nagyon sokára lennék pályakezdő.

- Féltem, hogy a kegyelem kettesekkel kiizzadott diplomával nem lennék jó szakember.


Ami miatt bánom:

- Bár mindig találtam munkát eddig, a fizetésemmel sosem voltam elégedett. Nem tudok az alapokon túl megengedni magamnak egy-két dolgot.

- Akit ismerek, hogy újrafelvételizett és csúszásokkal diplomázott, most jó állása és jó fizetése van.

- Egyszerű technikusként kevés mozgásterem van. Nem oszthatom be a munkaidőmet magamnak, nem oldhatok meg semmit egyedül, csak vezetői beleegyezéssel.



2021. máj. 19. 01:16
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
71%
Pontosan mi nem ment az egyetemen matek volt nehéz? Esetleg egy másik szakot nem kezdenél el ami érdekel de nem kell nagy előképzettség hozzá?
2021. máj. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem egyértelműen látszik, hogy megbántad, mert még mindig foglalkoztat a téma. Figyelj, én azt mondom, hogy sosem késő újrakezdeni. Most nagy áldozatnak tűnik visszaülni az iskolapadba, viszont az egész hátralévő életedre hatással lesz, az is ha elvégzed és az is, ha egyszerű technikusként fogsz dolgozni. Gondold át!
2021. máj. 20. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
51%
Abszolút hiba volt. A jó indokait kb abból állnak,hogy "féltem"
2021. máj. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!