Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit lehetne kezdeni az idegesí...

Mit lehetne kezdeni az idegesítő kollégával?

Figyelt kérdés

Van egy kollégám akinek mindig ugyanazok a témái vannak és ugyanazokat mondja minden nap, ezek múltbeli dolgok, sérelmek.

Most már kezd idegesíteni, mert mióta kitört ez a vírus mizéria többen állandó home office-ba kerültek, van aki már nem is dolgozik itt, és az ügyfél forgalom is megcsappant.

Persze örülök, hogy van munkám ebben a nehéz gazdasági helyzetben mégis már szeretném ezt a problémát orvosolni.

És nem szeretném megbántani, mert segítőkész és tényleg nincs ezen kivül semmi gond vele.

De most pl. van egy elhúzódó orvosi problémája amit évek óta mond, én mondtam hogy akkor holnap hívja fel az orvost ha ennyire fontos, de azt mondta hogy vár néhány hónapot még, és minden egyes nap elmondja, hogy ez milyen nagy baj és az orvosok nem foglalkoznak vele, mindegyik pénzéhes stb.

Másik dolog hogy volt kapcsolatokról beszél a tini korától mostanáig, hogy melyik lánnyal mi volt a baj, én jobban tudom már az Ő kapcsolattörténetét mint a sajátomat. Nem gond mert szívesen meghallgatok tényleg mindenkit, de már mindent tudok róla és már hónapok óta nincs új információ csak panaszkodás.


Én meg abszolút más beállítottságú vagyok, van baráti társaságom (jó most az utóbbi fél év ilyen szempontból nekem is kiesett, de messengeren azért tartjuk a kapcsolatot meg most már kezdünk beindulni) Szóval engem több inger ér, és újabb ingerek. És nem értem miért jó mindig ezer éves sztorikkal traktálni a másikat. Inkább a jelennel és a jövővel foglalkozok. Engem is volt olyan, hogy megcsaltak, meg engem húzott le pénzzel is exem, de én sosem szidok senki előtt mást a múltamból.


Bármilyen praktikát ötletet bevetek ami célrevezető lehet és nem bunkó.



2021. máj. 20. 22:02
 1/6 A kérdező kommentje:

Ja még annyit írnék, hogy nekem az érzelmi intelligenciám nem annyira fejlett mint az IQ-m.

Nem vagyok autista vagy ilyesmi, csak inkább próbálom az információt belevinni a beszélgetésbe mint az érzelmet. Nem 0-100% arányban azért.

De ami sok az sok.

Semmi új információ, csak üres fecsegés.

2021. máj. 20. 22:04
 2/6 anonim ***** válasza:
Nagyon hasznos, ha elengeded a füled mellett, és oda sem figyelsz arra, ha mondja a szokásos dumát. Amennyire a leírásodból le tudom szűrni, neki az kell, hogy el tudja panaszkodni magát. Nem is kell reagálnod rá. Tekints rá úgy, mint valami háttérzajra egy étteremben, ahova nem zenét hallgatni mész, de mégis szól valami, amit nem is figyelsz tudatosan.
2021. máj. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Próbáltam és akkor vissza kérdezett valamit, hogy szerinted igen vagy nem?

tudod ez a tipikus

hát mondom jaja igen, persze persze

és aztán meg ingerülten kérdeztem hogy miért igen??????


Amúgy ha nincs nagyon meló csak készenlétben vagyunk pl késő délután akkor pbóbálok olvasni könyvet, de esélyem mint hóembernek a riói karneválon...

2021. máj. 20. 22:19
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyennek konkrétan meg kell mondani, hogy mi van, azaz kb. pont azt, amit ide leírtál. Másból nem ért a pofátlanja. Ja, egyébként még abból se fog érteni, de így már jogosan ignorálhatod a jövőben.
2021. máj. 21. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hát, lehet, nhogy mondd el neki kedvesen, hogy most már találjon más témát, mint a panaszkodást; mert ezeket a sztorikat már hallottad

Fejezd be helyette akár a sztorikat, lepd meg,ebből majd látni fogja ,hogy már fújod kívülről.

Kérd meg kedvesen váltsatok témát, mert ezeket már tudod

Beszéljetek valami kevésbé depressziós dologról, mondjad ezt ne ki

Ne legyen leragadva a múltban, és ne a jövő miatt aggódjon, mert csak a jelen létezik, az az egyedüli megtapasztalható valós; és a jelenből abból kell kihozni a maximumot a lehetőségekhez képest, de ezzel a búslakodással sopánkodással el fog menni a jelene, amivel amúgy a jövőt alapozhatná, tehát ott a jelenre koncentráljon, és abban próbáljon meg alkotni nagyokat. És nemtom pl nézzetek filmeket, és beszélgessetek arról. Vagy akkor inkább legyetek csöndben


VAgy ha a vezetőség engedi , kapcsolatok be rádiót, és akkor majd együtt nevettek, meg ilyesmi, az pl tök jó, és elkerüli a kínos csendeket, lehetséges, hogy őt nyomasztja a csend, és neki folyamatosan , kényszeresen kontaktban kell lennie valakivel, mert különben ő meg attól begolyózik, hogy ha csönd van, és nincs folyamatos kontakt; meg lehet szal,hogy ő kedvességből akarja fenntartani a beszélgetés fonalát. De egy rádiót, ha engednek, mindenképpen vigyetek be, és akkor nem lesznek kínos csöndek, közben hoznak be érdekes híreket, amikben ti is hozzáfűzhettek dolgokat, ha jópofa a téma, akkor a műsorvezetők is elpoénkodnak rajta, akkor együtt nevetgéltek a kollégákkal, tök jó. :)

2021. máj. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is meg mondhatod neki higy ne pamaszkodjon annyit. Kedvesen de határozottan. Mond meg hogy Béla jó veled dolgozni csak ne panszkodj annyit. Utána rögtön hozzál fel egy vidámabb témát. Az udvariaskodással úgy látszik, nem érsz el semmit. Én inkább ülnék a csendben minthogy ezt hallgassam egész nap. És a rádió is jó ötlet.
2021. máj. 23. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!