Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért dolgoznak sokan éveken...

Miért dolgoznak sokan éveken át nem bejelentett munkahelyen, amikor találhatnának bejelentettet is ?

Figyelt kérdés
2021. máj. 26. 22:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem kalandvágy
2021. máj. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
Igen? És milyen bejelentett munkahelyeket találhatna? Ahol szarert hugyert robotol napi 12 órát?
2021. máj. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert feketén magasabb a bér.
2021. máj. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet,hogy testhezálló a feladat, könnyű, szeretik, nincs messze; jól is fizet, jók a kollégák, máshol nem találna munkát, lehet, hogy próbálkozott már rengeteg helyen, ahol vagy ő nem vált be, vagy a munkahely nem vált be, vagy már be se került; és akkor szóval az meg pl ott van közel. Lehet, hogy már eleve ismerte a tulajt, vagy valamelyik kolégát már korábbról, és ő ajánlotta be; meg mondta neki, hogy milyen jó hely, és akár a főnöknek is mondta, hogy az emberke meg jóarc, és megbízható, és lehet rá számítani, stb.
2021. máj. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
*vagy pl lehet,hogy sok gyereke, kutyája, macskája, lova van, és nehéz őket eleve már eltartani. Vagy pl korábbi munkahelye megszűnt, és S.O.S-ben kellett neki egy másik ezt találta és megszerette.
2021. máj. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%
Mert magasabb a bér, nem kell hozzá vizsgálat és sok esetben szaktudás sem(persze nem építés esetén), illetve eleve azt hangsúlyozzák hogy nem lesz nyugdíj ami miatt kedvezőbb ha nem vonnak le a béredből, hanem jobb esetben te tudod azt félre tenni
2021. máj. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%

Mondjuk valakinek tartozása van a végrehajtóknak így ha bejelentik, cég könyvelője köteles minden hónapban levonni egy X összeget a fizetéséből és azt átadnia a végrehajtóknak.


Magyarul áldozata a végrehajtó maffiának akik legálisan sikkasztanak évente több százezer ember megélhetését! Én is áldozata vagyok ennek, és emiatt nem kérem hogy bejelentsenek. A TB-t pedig egyenlőre magamnak fizetem.

2021. máj. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
87%

Ha te dolgozol és kapsz 300bruttót annak 200 a nettója, de a 300ezrem felül amit neked ad a cég még van 200ezer forint extra kiadása is rád, ha nem több.

De számoljunk most úgy, hogy kapsz 200at kézhez, de a cégnek ez 500ezerbe kerül.

Nem lenne jobb, ha esetleg kapnál 250 vagy 300ezret is akár és kész??

A cégnek nincs azon felül extra kiadás rád havonta, te meg többet viszel haza. Mindenki nyert.

2021. máj. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
98%
Ez nekem is UFÓ onnan nézve, hogy évekkel ezelőtt be lett jelentve a feketegazdaság elleni "akcióterv", és még mindig itt tartunk.
2021. máj. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert a bejelentett emberektől még az el használt levegőt is megadóztatják. Nyugdíj bizonytalan, a tb-ért nem kapsz megfelelő ellátást, stb... Én mondjuk alkalmira vagyok bejelentve. Napi 2 órára. Így van tb-m, viszont amiért megdolgozom, az az enyém.
2021. máj. 27. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!