Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Fizetett szabadság alatt...

Fizetett szabadság alatt munkavégzésre köteleznének...mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Tanítok egy iskolában, ahol a szerződésem határozott idejű.

Rengeteg még ki nem használt szabadságom van, de a szerződésem hamarosan lejár. Ilyenkor ugyebár a szerződés lejártát követően, a munkáltató köteles pénzben megváltani az időarányosan még fel nem használ szabad napokat. Ők ezt elkerülvén ki írták nekem a szabadságaimat, az utolsó közel egy hónapra. A gond azzal van, hogy bőven dolgoznom kell ebben az időszakban (vizsgák, dokumentációk, felvételik stb) és ezt ők is tudják. Tehát mivel kifizetni nem akarják, szabadnapokat írnak nekem olyan napokra, amikor bent dolgozok. Ezzel úgy gondolom közel egy havi fizetéssel lopnak meg...

Persze bonyolítha a helyzetet, hogy a következő tanévben megint kapnék egy szerződést, de ehhez nyílván le kellene nyelnem pl ezt. (Aztán jövőre gondolom újra eljátszuk ugyan ezt, mert már máskor is volt hasonló ha nem is ilyen sok szabadsággal)



2021. máj. 30. 23:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Felmondanék és keresnék másik helyet.
2021. máj. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

#1

Még csak fel se kell mondani.


Én szimplán nem végeznék munkát, hiszen szabin vagyok. Mire lejár a szerződésem, keresnék más állást.

2021. máj. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem érsz rá. Más dolgod van, ezért szabi a szabi. Kész.
2021. máj. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
8%

kamu. ha szabin vagy és ezt tudod is, minek mész be? akkor szabin vagy és kész.

legközelebb átgondoltabb kamut.

2021. máj. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

4-es, fogalmam sincs milyen kamura gondolsz...a szituáció sajnos nagyon is igaz.

A minek megyek be ha egyszer szabin vagyok, vagy egyátalán miért gondolkozok ezenre pedig az a válasz, hogy van X számú diákom, akiket ha meg aksrok tartani akkor vizsgázniuk kell és bizonyítványt kell kapniuk és stb teendők lennének amiket csak én tudnék megcsinálni. Tehát kitoljak e a diákokkal amiért velem kitolnak?! Ez azért szerintem nem ennyire fekete vagy fehér... Arról nem is beszélve, hogy ha a következő tanévben is szeretném ezt az állást, akkor most nem verem ki a balhét.

Ugyanakkor viszont ott van az, hogy ingyen senki nem dolgozik, diákok ide vag, oda, és minek ragaszkodjak egy olyan állashoz ahol ezt simán megengedik maguknak...

Nem lehet mindent lenyelni...a rabszolgaságot elvileg eltörölték.

2021. máj. 31. 20:06
 6/9 anonim ***** válasza:
63%

Én lefosnám a diákokat. Állítsanak be mást addig.

A szabi az szabi.

2021. máj. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
30%
ki nem szarja le a diákokat? mert bárkit és bármit? A pénz a lényeg mindenki más meg ro***hadjon ki a cipőjéből.
2021. jún. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én biztos nem végeznék semmilyen munkát, ha szabadságra írnának ki. Ingyen én nem dolgozok senkinek. Ha szabadságra írnak ki, a helyettesítésedről is kell gondoskodniuk. Ha bizonyítványt kell írni, le kell zárni a gyerekeket stb., akkor azt végezze az, aki helyettesít. Ha erről nem gondoskodtak, az nem a te bajod, semmi közöd hozzá.


A másik, hogy keress olyan munkát, ahol nem határozott időre szól a szerződésed.


Ha a mostani munkahelyeden nem méltányosak veled, hogy várják el, hogy te is az legyél velük?

2021. jún. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Többek közt ezért is váltottam munkahelyet. 15 év pedagógiai munka után. Ment a csesztetés napi szinten. És, igen velem is előfordult ilyen.
2021. jún. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!