Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért baj az, ha valaki nem...

Miért baj az, ha valaki nem szereti a csapatépítőket és hasonló dolgokat?

Figyelt kérdés

Most olvastam egy kérdést, hogy valaki nem szeretne ilyenre menni és egyből neki estek, hogy milyen ember és inkább dolgozzon magán stb...


Én is ilyen vagyok, de nem érzem, hogy baj lenne velem emberileg, humoros vagyok, jól dolgozom csapatban is, bulizni is szeretek a saját társaságommal, de az ilyen külön összejövetelektől a hideg kiráz és előre parázok, hogy fogom megúszni :D


26/L


2021. jún. 1. 11:18
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
18%

Azért, mert ezek a munkahelyek kultúrájuk szerint igyekeznek összeszokatni és odaszokatni a dolgozóikat.


Azzal, hogy te nem kívánsz ezekben részt venni két dolog következtethető:

-Nem vagy hajlandó a munkatársaidnak, feletteseidnek megnyílni emberileg.

-Nem tervezel hosszútávon az adott munkahellyel.


Mindkét pont ellentmond a megfelelő munkaerővel. Ha nálam egy ilyen dolgozó lenne, nem kalkulálnék vele hosszabb távon. Nem próbálnék aktívan megszabadulni tőle, de abba a zónába tenném, hogy gyakorlatilag bármikor felmondhat, többek között azért, mert nem sikerült beilleszkednie.

2021. jún. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 A kérdező kommentje:
Értem, köszi
2021. jún. 1. 11:30
 3/47 anonim ***** válasza:
95%
1-es Miért kellene megnyílni emberileg a feletteseidnek? Ők nem a pszichiátereid csak munkatársak. Mi köze a hosszútávú munkavállalásnak a kötelező csapatépítő bullshithez?
2021. jún. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
13%

#3 Az, hogyha érzelmeket, kapcsolatokat invesztálsz egy munkahelybe, akkor koherensebb lesz a csapatmunka, illetve nehezebb lesz felmondani.


Ezt egy tipikus szociopata nem értheti. De őket általában már a HR-esek kiszűrik. Időnként becsúszik egy-kettő.

2021. jún. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
94%
Puzsér beszélt egyszer a visszataszító céges szokásokról és valami olyasmit mondott, hogy nem elég nekik az időd és a munkaerőd, a lelked kell nekik.
2021. jún. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
100%
miért lenne szociopata aki a munkánk kívül semmilyen más kapcsolatot nem akar a munkatársaival? én nem haverkodni megyek a munkahelyemre, hanem hogy elvégezzem amit elvárnak tőlem, aztán hazamegyek, és olyan emberekkel töltöm a szabadidőmet, akikkel értelmes kapcsolatom van.
2021. jún. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
88%

4#


Vagy egy betegesen nárcisztikus főnök vagy, vagy pedig egy szolgalelkű nyomorult, törtető, seggnyaló beosztott.

2021. jún. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
4%
Én csak megválaszoltam a kérdést. Frusztrációdból kiindítva fölöslegesen próbálsz személyeskedni egy anoním oldalon.
2021. jún. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
100%
4- Egy munkahelybe a tudásod kell beinvesztálni azért kapod a fizetésed. Az ember magánéletét, érzelmi életét, érdemes teljesen különválasztani a munkahelytől. Nagyon sok ember útálja a csapatépítő tréninget de ettől függetlenül kiváló munkaerő ill. embereileg is teljesen rendben van. Aki fel akar mondani, teljesen hidegen hagyja a munkahelyi hr-es bullshit, simán felmond és átigazol arra a helyre ahol jobban megfizetik vagy éppen megbecsülik.
2021. jún. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
9%

#9 ez csak akkor állná meg a helyét, ha robotokról beszélünk, bináris programozásban, érzelem mentesen.


Egy ember tele van érzelmekkel, akármivel kapcsolatban. Egy munkahely akkor működik jól és olajozottan, ha a csapatmunkában lévő emberek ismerik a társaikat, tudják, hogy mire számíthatnak XY szituációban.


Ha ezt nem vagytok képesek felfogni, akkor nem érdemes olyan helyre mennetek dolgozni, ahol családias légkört igyekeznek fenntartani a dolgozók.

2021. jún. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!