Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szülés bejelentése hogy...

Szülés bejelentése hogy zajlik: mikor kell szólni a munkahelyen, hogy terhes vagy? Mikor kell arról dönteni, hogy visszajönnél-e, és mikortól? És egyáltalán mennyi idő után nem "gáz" szülni menni?

Figyelt kérdés

1-2éven belül már reálisnak mondható nálunk a babatervezés.

Én új munkahelyen vagyok viszont, de anyagilag ez kifizetődőbb, ezért váltottam. Fél év a próbaidő is.


Én viszont egyre jobban húzok már a babázás felé az utóbbi időben, és mostanra már anyagilag szépen haladunk apránként, hogy megengedhető legyen.


Másik dolog: elég nagy a hajtás itt, még fárasztó. Így nem hiszem, hogy gyerekkel ezt a tempót és munkaidőt szeretném majd... Szóval ilyenkor megkérdezik azt is, hogy pl meddig kívánsz otthon maradni? Mondjam meg, hogy gyerekkel ezt a munkaidőt és munkatempót már nem szeretném, tehát keressenek határozatlan időre, vagy hogy?



2021. jún. 1. 22:59
 1/8 anonim ***** válasza:
37%

Most semmi esetre sem.

Hiszen ki tudja,mi lesz egy-két év múlva.

Ha öt hónapos terhes leszel,vagy ha veszélyeztetett,mielőtt elmennél táppénzre.

A kollégáidnak se mondogasd terved.

Meg aztán nem "illik" fél év után elmenni szülni,én minimum három évet várnék,addig bizonyítanék.

2021. jún. 2. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Probaido lejarta utan mar neki allhattok a baba projectnek.

A terhesseg lettejottet irasban jelezd a munkahelynek, igy nem rughatnak majd ki.

2021. jún. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi!


Igazából én NEM szeretnék majd gyerekkel ide visszajönni.. Elég megterhelőek a napok, a munkaidő, legalábbis egyelőre.. Én gyerekkel a családomra is szeretnék időt fordítani, meg az élet egyéb dolgaira, ez nem "gyerekbarát" jelenleg. Hulla fáradt vagyok sokszor, szó szerint nem tudok már mást csinálni 1-1 nap, csak pihenni.


A régimunkahelyemen nagyon jóvolt a munkaidő, és szerettem is. Itt sem lenen rossz, ha nem lenne ennyi túlhajszolás. (egyelőre a fluktuáció is nagy most itt, valszeg miatt... mert a fizu jó pedig.

2021. jún. 2. 20:39
 4/8 anonim ***** válasza:
Ezt majd eleg akkor jelezned nekik ha a baba bolcsi koru/ ovi koru lesz attol fuggoen mikor szeretnel ujra dolgozni. De gyermekkel nehez lesz majd uj munkahelyet talalni, igy amugy is bele telne egy kis idobe mire valthatsz
2021. jún. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ne a munkahely érdekeit vedd előre hanem a saját életedet. Akkor jöjjön a gyerek amikor neked jó, nem amikor a főnöködnek (neki sose lesz jó).

Jár neked a szülési szabadság, max 3 évig, ha nem mész utána vissza akkor így jártak.

2021. jún. 4. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Legalább 4-5 hónapot várj meg, hogy leteljen a próbaidőből, és akkor kezdjetek el leghamarabb próbálkozni, de csak akkor, ha pozitív visszacsatolásokat kapsz és biztos vagy benne hogy megtartanak. De biztosabb kivárni a próbaidőt.

Sajnos még utána is lehet bármi, nekünk 1 év és kis kezelés kellett hogy összejöjjön.

Első genetikai ultrahang után, jó eredmény esetén érdemes elmondani (3. hónap vége, 4. eleje). Nekem ekkorra már volt elképzelésem, meddig maradnék, ezt meg is mondtam a főnöknek. Persze ez olyan, hogyha rosszul leszel közben, akkor hamarabb van táppénz, így jártak...


Ha más nem mielőtt elmész biztos elkezdik kérdezgetni, meddig tervezel szülési szabadságon maradni. Általában úgy csinálják, hogy rendszeresen beszélnek vagy a HResek, vagy a (rendesebb) főnökök a szülési szabadságon lévőkkel, de minimum az előre megbeszélt időszak letelte körül.

Akkor meg van aki visszamegy, van aki meg mondja hogy jaj, Pistike nem alszik jól, visszamaradt a fejlődésben, stb. emiatt még otthon maradna. Ezzel nem tud szerencsére mit kezdeni a munkáltató, szóval ha kitolnád az előre megbeszélt határidőt, simán megoldható.

A gyerek 3 éves koráig védettséget élvezel, úgy tudom.

2021. jún. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok, köszi a válaszokat!


Akkor a terhesség bejelentésénél még nem kell mondani/dönteni, 2-3év múlva visszajönnék-e. (Csak azért kérdés bennem, mert ha keresnek a helyemre, akkor gondolom határozottra keresnek, míg ha nem jövök vissza, akkor az újat határozatlannal keresnék..)


Ahj, rossz kicsit, mert azért is váltottam, mert anyagilag ebből tudok félretenni még a lakásra is, így 1 év és az is bevállalható lesz nekünk már.


Csak nagyon nehéz, (bár még az elején vagyok valamivel könnyebb lesz idővel), de irtó sok a munkamennyiség mindenkin ahogy látom, fárasztóak a multitaskingolok, és közben haladnom is kell a mindennapi dolgokkal.. Kimerít egyelőre nagyon, hullafáradt vagyok, meg néha stresszes 1-2 embertől..


És már váltás előtt is megkongott bennem az anya harang, őszintén már szívesebben foglalkoztam volna babával, mint karrierépítássel.. :( Csak anyagilag jelenleg még nem tehetjük meg, az abi is kicsike hozzá.


1 év múlva ez már bőven reális lenne, és nagyon vágyom is rá, de fél év a próbaidő.. A főnököm (meg a közvetlen kollégák) tök normálisak, támogatóak egyébként. És sza*rul érzem magam kicsit, hogy beletanulok ebbe a sok sz*r rendszerbe meg mindenbe, és utána meg elmegyek szülni..

:(


Ugyanakkor igaza van a válaszadónak, aki írta, hogy a főnöknek ez sose lesz jó... így van. 2 év múlva sem lesz az, és később sem innen nézve...

Ráadásul ki tudja mikor sikerül.. Ez is igaz..


És nekem ez a cél tart most kvázi "életben", de még tényleg az elején vagyok, csak a munkamennyiség miatt sokszor tovább kell dolgoznom jelenleg, hogy rendben meglegyen minden... (igazából ha a munkaidő és munkamennyiség rendben lenne, tökre imádnám ezt, de le vagyok hajszolva jelenleg..)


Köszönöm nektek a válaszokat! (Szerintem is a család az első.)

2021. jún. 4. 21:42
 8/8 A kérdező kommentje:

Tök hasznosak voltak a válaszok! Próbaidő után még 3-4 hónapot várok amúgy becsületből is. és ki tudja mikor sikerül..


Akkora fentiekkel számolva:

~10 hónap: baba próba. :)

~ha sikerül 10 hónapnál, várunk 4 hónapot még bejelenteni: 14 hó után lesz ez. (4 hós a baba).

~14 hótól + kb 2 hónap mondjuk (ekkor lesz 6 hónapos a baba): az 16 hó, kb másfél év legjobb esetben.

2021. jún. 4. 22:04

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!