Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ausztriában miért a munkáltató...

Ausztriában miért a munkáltató állítja ki az egészségbiztosítást és miért fontos megadni orvosi ellátásnál a munkáltatót? Ők fizetik az ellátásom?

Figyelt kérdés

Nemrég óta vagyok Ausztriában, ezért ez nekem nem világos. Amikor megérkeztem, akkor a cég ahol dolgozom állította ki nekem az társadalmi biztosítási számom. Ez után amikor igénybe kellett vennem egészségügyi ellátást, meg kellett adnom, hogy hol dolgozom.


Ez azt jelenti, hogy az én ellátásomat a munkahelyem fizeti, nem pedig az állam? Tudomást szereznek arról, milyen ellátásban részesülök, vagy legalább arról, hogy mekkora összegben?

Mert az a gyógyszer, amit felírtak nekem, eszméletlenül drága, magyar havi fizetésekkel vetekedik, de biztosítással kb semmi pénzbe nem kerül nekem.


Csak azért kérdezem, mert attól tartok, hogy ha a cégnek rálátása van arra, hogy milyen ellátásban részesülök, vagy hogy mekkora összegben, akkor esetleg kirúgnak, mert 1. egészségügyi gondjaim vannak, 2. az ellátásom drága.



2021. jún. 12. 14:03
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!