Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mire lenne eleg havi 160 ezer...

Mire lenne eleg havi 160 ezer forint?

Figyelt kérdés

Ha havi 160at kapnal nettoban akkor hogyan osztanad be? Lehetne belole fejlodni, vagy csak megelni tudnal? Nem pest, hanem videk, tehat alapvetoen olcsobb lakasfenntartassal szamolj. Ha csaladod lenne es mindketten ennyit keresnetek akkor mi lenne?


Koszi elore is a valaszokat.


2021. jún. 12. 14:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
28%
én nem tudnám beosztani, kb ennyi a kajám havonta, költözhetnék vissza anyámhoz
2021. jún. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sokan vannak akik nettó 110et kapnak.Abbol a rezsi kb 30-40 ezer. Keserves, napról napra élésre talán elég.
2021. jún. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%
Havi 145ből élek meg :D megélhetéshez elég, fejlődni kevés, hacsak nem akarsz életed végéig kuporgatni, de szerintem ezt felesleges. Egy kisebb összeg félre van téve (pár millió) ha gényleg valami nagy prücök lenne, legyen mihez nyúlni, amúgy pár hónapig gyűjtögetem a maradékot és elmegyek nyaralni, külföldre, stb. helyekre.
2021. jún. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
46%

Nos, akkor arányosítok:

- mondjuk egy közös ktg 10e

- tel, net, tv: 15e

- víz: 3-5e

- gáz: hónaptól függően 6-10e

- biztosítás: 3-4e

- áram: 5e

---------------------------------

REZSI 45-50e

visszamarad: 110-115e


nálam az élelmiszer nagyon kérdéses dolog, mert igyekszem spórolni rajta aképpen, hogy hajlandó vagy elmenni akár 5-6 helyre is, ha kell; így legyen 30e


tisztító-, és tisztálkodószerek: 2-4e


ruhák: -


karbantartási ktg (akár ruha szabása, akár otthon elromlik vmit, esetleg elem, izzócsere) 2e


utazási ktg: 5-10e


mindenkori alkalmi ajándékok ktg-e: 5-10e

------------------------------------------------

egyéb ktg: 50-55e

Visszamarad: 55-70e


szórakozás: legyen napi 1e, akkor mindenestül a főbb tételekkel


VISSZAMARAD 25-40e Ft, amit el lehet tenni spórolásra

2021. jún. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
85%

Nekem talán jó lenne. Egyetemista vagyok, koliban vagyok vagy ugye most online alatt otthon. A koli 25ezer durván havonta, 40ezer a kajára nekem elég bőven, meg számlákat sem nagyon fizetek.

Így kb 65ezer, ehhez még jön az, ha néha veszek magamnak valamit, meg ha kell jegy vagy valami az még erre könne rá.

Mondjuk ha kapnék ennyit havonta, akkor már legalább annyit segítenék szüleimnek, hogy a saját mobilszámlám legalább fizetném (az is még 7ezer ft).

De 160 ezer forint a mai világban...

Nagy szerencsével lesz egy 60ezres albérleted, 40 a rezsi, legyen 5 ezer a közösköltség, 40 ezer kajára. 145 ezer, de még ugye ebben sincs egy bérlet, vagy egy kocsi fenntartása, vagy ha kell egy ruhát venni, vagy mosogatószerek vagy bármi. De ebből szűkösen ki lehet jönni. De számolni kell mindent fillérre. De ha már 70-80 az albérlet az már siralmas, de vannak 100ért is.

2021. jún. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia en sajat lakasban(48m2,2szoba) lakom Budapesten es a havi kiadasaim:

-rezsi 35-40ezer ft

-kaja 55-60ezer ft (edzem es egeszsegesen taplalkozom)

-kondi berlet 11ezer ft

-BKV berlet 6-7ezer ft? (fogalmam sincs mennyi)

Ezek a fix kiadasaim. Nincs autom,nem dohanyzom.

Ritkan eljarok szorakozni,sorozni,koktelozni es havonta rendelek kajat 2-3x vagy elmegyek enni valahova. Ha nem egeszsegesen ennek vagy kisebb terembe jarnek edzeni,akkor tudnek sporolni,de szerencsere megengedhetem magamnak ezek.


Remelem segitettek ezek az infok neked.

2021. jún. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

#4


Albérleti díjat nem is számoltál és úgy is 25-40 amit félre tudnál tenni a leírtak alapján. Abból talán szoba bérlés ha kijön.

2021. jún. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

4. vagyok


Nos, nem kalkuláltam albérlettel, egy saját (családi tulajdonú) lakással kalkuláltam.

És a kérdésben volt egy olyan kikötés, hogy mi lenne, ha másodmagammal laknék, aki ugyanennyit keres. Ebben az esetben nyilván több lenne az a 25-40e

2021. jún. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
32%
160bol Budapesten kivul siman megtudsz elni es nagyon szukolkodnod sem kell.Meg Budapesten is megoldhato ennyivel,ha szobat berelsz Ha a parod keresne 160 korul,akkor meg boven elvezni is tudnad az eletet szerintem.
2021. jún. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

7-es


Ja szoba berles, es az sem a legjobb helyen meg legkomfortosabban.

2021. jún. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!