Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az ilyen "munkahely" bővítés...

Az ilyen "munkahely" bővítés mennyire szokott működni?

Figyelt kérdés
Nemrégiben észrevettem hogy az üzemkoönyhán egyedül dolgozó kolléga bemondta az unalmast, mert "sok lett neki a munka", de ha esetleg a főni felvenne hozzá még egy embert csupán mosogatni, akkor maradna. Tehát ergo el tudja végezni a munkát csak nem szeretné egyedül csinálni, hanem ő szeretne egy embert még maga mellé, aki megkönnyíthetné az életét, s talán miadjisten ez a jövendőbeli alkalmazott az ő ismeretségi köréből jönne beajánlva... Természetesen felmondási idejét tölti, és bízik abban, hogy "fájdalmai meghallgattattak" és akkor újult erővel már ketten nyomhajtáka melódiát...Ez úgy mennyire működőképes mentalitás egyébként?...

2021. jún. 19. 19:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az mivel is jobb, hogy szolgaként a cég seggét nyalod? Te mi alapján döntöd el, hogy neki mi számít segítségnek és támogatásnak? Majd a kolléga és a cég lerendezi a dolgot egymás között, sok közöd nincs hozzá.
2021. jún. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az itthoni viszonyokban teljesen jogosan csinálja. Éhbérért dolgoztatják al egtöbb embert, egyedül, több ember pozíciójában is. Ha többen is növesztenének ennyi tököt, változások is lehetnének.
2021. jún. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Amúgy tökre igazatok van, hogy az infláció és az alacsony bérek miatt egyáltalán nem éri meg némelyik munka, azon kívül hogy nem halsz éhen elvállalni. Sőt, szerintem is jogos amit csinál, csak éppen azt veszem észre, hogy főnökék baromira le..ják. Az én bérem is karcsú, de nem tudok mást tenni, mint hogy be megyek dolgozni, ha meg lázadok, akkor csak bemennek a munkaügyi hivatalba és találnak embereket, akiket kitudnak közvetíteni munkára.
2021. jún. 19. 20:03
 4/5 anonim ***** válasza:

#3


Ha elegen lázadoznának, akkor nem tudnák ennyivel elintézni, csak sajnos a Magyarokban nincs összetartás.

2021. jún. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
én is 2 ember munkáját végzem egy fél ember béréért kb (köszönhetően a MO-i viszonyoknak). Én becsülöm, hogy bemerte adni a felmondását a kollégád. Ha esetleg nem is vesznek fel senkit mellé akkor is nyert, mert adott esélyt magának egy jobb meló találására.
2021. jún. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!