Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy jegyezzek meg 40 új nevet?

Hogy jegyezzek meg 40 új nevet?

Figyelt kérdés

Új munkahely, első nap mindenki bemutatkozott.

Tartok tőle, hogy holnap olyan feladatokat fogok kapni, hogy vigyek át ezt XY-nak, menjek át YZ-hez.

Örülök, ha nem fogok eltévedni a cégnél, nemhogy megtaláljam az embert. A kb 40 emberből 10-nek a nevét és arcát sikerült összekapcsolva megtanulni. Kb 15 ember arca nagyjából megvan előttem, de a nevük nem rémlik.

A többi emberről fogalmam sincs már. Még a takarító és a gondnok is bemutatkozott, de a nevük nem dereng.


(Délután az egyik embert rossz néven szólítottam meg és mondtam neki, hogy xy keresett, menj át hozzá. Elment és ezután ugrott be, hogy rossz embernek szóltam.

Visszajött és nagyon csúnyán nézett, mintha direkt csináltam volna. Bocsánatot kértem de kiment az irodából..)


Nagyon kellemetlen, hogyan tanuljam meg újra a neveket, hogy ne legyen sértődés senki részéről, hogy "nem figyeltem"?


2021. jún. 21. 19:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
26%
Te viccelsz? Tanár vagyok. 9 csoportban tanítok, 139 gyereket. És még a kollégák neveit is meg kellett jegyeznem, tavaly szeptemberben kezdtem itt.
2021. jún. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Pár nap és tudni fogod a neveket. Az elején okozhat kellemetlenségeket de ha normálisak akkor senki nem fog megsértődni azon hogyha nem jut eszedbe éppen a neve vagy rossz néven szólítod, ők is voltak ugyanebben a helyzetben.
2021. jún. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk a honlapon fenn van mindenki névvel, képpel. Azt tanulmányoztam.
2021. jún. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
78%
Nekem se menne 🤣🤣🤣🤣 egy tipp írd fel a nevüket és hozzá hogy hogy nézz ki pl Lajos a magas szőke ,jobbat nem tudok kitalálni 😅.
2021. jún. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
44%
Az osztálytársaid nevét is megtanultad, igaz?
2021. jún. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
73%
de nem 1 nap alatt
2021. jún. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
87%
Nyilván nem egy nap alatt, másnak is időbe tellett.
2021. jún. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

1# ezzel nem vagyok előrébb


2# köszönöm a biztatást, ment a zöld


3# sajnos a honlapon a cég tevékenysége szerepel, nem az alkalmazottak


4# igen, ez egy jó módszer egyébként, de mikor pl. Egy irodába belépve kapásból 10 emberrel fogtam kapkodva kezet, nem biztos, hogy midneninek elsőre értettem a nevét, és nincs lehetőségem arra, hogy elővegyek papírt, tollat. Pedig így kéne..

Ment a zöld.


5# igen, volt 15 osztálytársam össz-vissz.

2021. jún. 21. 20:27
 9/18 anonim ***** válasza:
91%
Új munkahelyen első 1-2 hétben én is mindig honlapon néztem, hogy hogy néz ki az illető. De volt olyan is, hogy megkérdeztem egy kollégát, hogy merre találom Xy Pétert. Aki besértődik azon, hogy az új munkatárs nem jegyezte meg a nevét 2 nap alatt az eléggé gyerekes. Többször szólitottak Dávid helyett Daninak, sose sértődtem meg. Idő kell hozzá, ennyi.
2021. jún. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
8: az emberek nagy része kézfogás után max a keresztnévre emlékszik 1-2 bemutatkozás esetén is, nem hogy 10-nél. Nincs ezzel gond.
2021. jún. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!