Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi az oka, hogy adminisztráció...

Mi az oka, hogy adminisztrációs irodai munkára a legnehezebb elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Én is és néhány ismerősöm is tapasztalta.

Adminisztrációs (pl.hr) munkára gyakran protekcióval is nehéz elhelyezkedni míg a többi munkánál kevésbé tapasztaljuk ezt. Mi lehet az oka?


2021. jún. 25. 11:28
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Gondolom azért, mert képzettséget nem igénylő irodai munka.
2021. jún. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Nem igenyel kepzettseget. Ilyen helyre tapasztalat sem kell. Mindenki ilyen munkat akar, mert nincs 3 muszak, 7vegi melo es azon kkivul h egy legkondis irodaban ulve potyogsz a szamitogepen semmit nem kell csinalni.
2021. jún. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%

Azért, mert képzettség nélkül végezhető "szellemi" munka, amire nagy a túljelentkezés.

Nagyon széles az a réteg, aki érdemi szellemi munkára alkalmatlan, viszont fizikai munkát még részben sem akar végezni.

2021. jún. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem azért, mert nagy a túljelentkezés. Mondjuk nekem eddig csak ilyen munkáim voltak, általában 1 hónap után sikerült elhelyezkednem.

Amikor épp munkát kerestem alig kaptam valami visszajelzést, pedig rengeteg jelentkezést adtam le. Interjúra is talán 3 helyre hívtak be.

2021. jún. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%
Az adminisztrációs munka pont az a fajta munka, amit lassanként már egy betanított majom is el tud végezni, kivéve ha valami spéci rendszerben dolgoznak, és nincs idejük betanítani rá az embert, ezért alapfeltétel az adott rendszerben való jártasság, ill. ha felsőfokú nyelvtudás szükséges. A legtöbb admin munkához elég felhasználói szintű kezdő számítógéphasználat, meg hogy ne legyen az ember síkhülye... nyilván többen fogják megpályázni, mint más akár irodai állásokat, ahova sokkal több vagy magasabb szakirányú képzettség kell.
2021. jún. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%
Mert bárki el tudja végezni, és viszonylag jó munka, pl nem kell 40 fokban a napon dolgozni.
2021. jún. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
32%
Ha "bárki" eltudná végezni, akkor nem lenne jellemző, hogy 3 havonta keresnek új embereket...
2021. jún. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

7: ált. nem azért hirdetik meg 3havonta, mert annyira bénák lennének a felvett emberek, hanem mert:

a) sok mocsok munkáltató trükközik azzal, hogy próbaidőre felvesz embereket, esetleg szarabb fizuval, aztán nem veszik őket vissza

b) sok esetben a munkáltató mond fel, mert kritikán aluliak a munkakörülmények

2021. jún. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!