Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hivatalban, egy nap kb mennyi...

Hivatalban, egy nap kb mennyi szünetet lehet tartani, ha nem cigizek és kávézok? Ebéd szünetet végig lehet "pihenni" vagy ha megettem az ebédet rögtön folytatni kell a munkát? Első munkahelyem

Figyelt kérdés

Akik cigi + kávé szünetet tartanak óránként járnak ki, de én még új vagyok, nem merek ennyiszer szünetet tartani. Többnyire csak mikor a mosdóba megyek, vagy a hűtőből veszek ki vizet.


Eléggé zárkózott mindenki, főleg velem mert új vagyok, kevesen nyitnak felém pedig én próbálkozok.


2021. jún. 26. 10:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Neked is jogod van annyi szunethez, sőt elő is van írva pl képernyő előtti melohoz, hogy óránként 10 perc jár.
2021. jún. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha monitor előtt fogsz dolgozni, akkor óránként kötelező 10 perc szünet.


A szünetek ideje a legtöbb helyen meg van szaba. Nem jár azért több, mert valaki cigizik. Az ebédszünetnek is van fix ideje (pl. 25 perc), nem kell akkor elkezdeni dolgozni, ha végezetél, csak akkor ha vége a szünetednek.


A főnököddel átbeszéltétek a szüneteket?

2021. jún. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%

Nem kötelező óránként 10 perc szünet, ez egy félteértés, óránként 10 percre biztosítani kell, hogy felállhasson a gép elől, ezt lehet úgy is, hogy más munkát ad, ami egy hivatalban simán megvan, hisz ügyfelekkel kell beszélni, iratokat szignóztatni


Viszont az ebédszünet teljes egészében kitölthető

2021. jún. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ebből anno nálunk volt nézeteltérés a dohányzók és nem dohányzók között, mert a cigisek sokszor 30-45 percenként kimentek, az legalább 10 perc mindennel és ha összeadjuk, hogy 24 óra alatt ez mennyi, akkor ők effektív 4 órával kevesebbet dolgoztak ugyanazért a pénzért, mint mi. 24 órás szolgálatról beszélek.
2021. jún. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
72%
4, ez valami állami cég? A munkával töltött idő nem biztos, hogy azt jelenti, hogy kevesebb /több érdemi munkát végzett el az illető.
2021. jún. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Állami, igen. De már nem vagyok ott.
2021. jún. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk azt jelenti.
2021. jún. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk nincs konkrét szünet. Akármikor ellehet menni kávézni vagy cigizni, de ha ügyfél van, menni kell. És persze el kell végezni a papírmunkát időben, nem mehet a rovására a szüneted. Az ebédszünet nálunk 45 perc, hivatalosan nincs másik szünet. És nyilván ha 12.45-ig szól a szünet, de még 13.00-kor sem dolgozol, az gáz. Legalább ülj be a gép elé, és nyiss meg valami rendeletet a háttérben.
2021. jún. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem csinálnék problémát a pihenésből - és azt is megírom neked, hogy miért. Amíg vannak olyanok közöttetek, akik ötletszerűen kanyaríthatnak maguknak tetszés szerinti hosszúságban és alkalommal pihenő időt, addig téged sem szólhat meg senki, hogy n alkalommal kimész "dohányozni". Ilyen egyszerű a képlet!
2021. jún. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Itt is megvan, hogy 20-30 percet vagy több időt töltenek kint, amíg cigiznek. Ilyenkor pl az irodában a munkatársam ügyfeleit is én intézem a sajátok mellett.

Most a héten volt, hogy 10kor lement cigizni és 12:30ra jött vissza és kb egyig evett.


De új vagyok, nem mertem szólni, hogy ezt nekem sok.


Főnök annyit mondott 5-10 perces szünetet lehet tartani, de ne gyakran.

2021. jún. 26. 13:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!