Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi lehet a megoldás a fiatal...

Mi lehet a megoldás a fiatal kollégák fluktuációjára?

Figyelt kérdés

Fejlesztőként dolgozom lassan 10 éve. Azt látom, hogy a fiatal kollégák alig több, felvétel után mint egy év múlva már váltanak.


Ami kicsit aggasztó, hogy jelét nem mutatják annak, hogy elégedetlenek lennének. Minden simán megy. Rengeteget foglalkozunk velük, tanítunk nekik egy csomó mindent és egyszer csak bejelentik, hogy egy nagyszerű lehetőséggel kereste meg őket xy cég és elmennek.


Engem is keresnek naponta több tucatszor csak én már eljutottam arra szintre, hogy szívesebben maradok ott, ahol már megvan a kémia a management és köztünk és sokkal simábban elrendezhetők a konfliktusok.


Ez a probláma nem csak a hr-t aggasztja, hanem már pl engem is, mert rengeteg effortot bele kell ölni egy új alkalmazottba.


Tudom, hogy ez egy millió dolláros kérdés, de ti hogy látjátok, mi lehet a megoldás?


(Az biztos nem, hogy akkor mi tapasztaltabbak nem foglalkozunk velük, mert akkor annál kevésbé lesznek hasznosak és a tudás átadás eleve egy alapelvárás az újoncoknál is. Magam is megszenvedtem az első munkahelyemen azt, hogy már 10-15 éve fejlesztő kollégák zéró érzelmi intelligenciával és empátiával álltak a friss diplomásokhoz. Jellemzően nagyképű, arrogáns, gőgös stílusban épp hogy ki nem ég az ember.)



2021. jún. 29. 06:28
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
96%
Ők nem érzik a kémiát...
2021. jún. 29. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
91%
Többet kell nekik fizetni, plusz juttatásokat kell adni, és akkor nem mennek el.
2021. jún. 29. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
39%

Sajnos manapság pénzorientáltak a fiatalok és a munkahelyeket ugródeszkának tartják, programozókra sajnos hatványozottan igaz.


Muszáj feltétlenül pályakezdőt felvenni, illetve elegendő fizetést kapnak? Milyenek a munkakörülmények?

2021. jún. 29. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
100%

2, ez nem így van ma már a fiatalokkal, a huszonéves gyerekem barátainál is látom.

Most kap akármennyi nettót, elvan belőle, de nem jók a körülmények. Hiába adnak százzal többet, inkább megy ugyanannyiért oda, ahol jól érzi magát, majd ott is úgyis emelnek. Sőt, normális körülmények miatt képesek rosszabbul fizető helyett is vállalni, mert ők már nem anyáink, akik kussban lehúztak 40 évet egy helyen

2021. jún. 29. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
87%

Elképzelhető, hogy ők is fizetésből élnek, és nem szívjóságból jártak be. Érdekes, hogy egy munkahelynek ez a lényege és kifejezett célja, de ezt az aspektust valamiért nem is tartottad fontosnak említeni.


Azt mindig érdemes észben tartani, hogy lehet egy munkahelyi légkör tökéletes, a környezet tökéletes, lehet 1000-féle szociális program, a számlákat akkor is bedobják a postaládába, ha a menedzsment fejre áll és ketyeg.

2021. jún. 29. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
32%
#4, szerintem rám gondoltál (#3 válasz). Én is érdeklődtem a körülmények felől, viszont naivitás azt hinni, hogy nem érdekli őket a pénz. Egyébként én is 30 vagyok, pont tegnap hallgattam meg, hogy a fél életemet húzom le a cégnél, mintha valami szektában lettem volna.
2021. jún. 29. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
49%

Erre komolyan gyakorikérdéseken keresed a választ? Nálunk ezért van a vezetőség, hr, hozzáértő szakemberek, hogy az ilyen problémákat megoldjuk. Ha erre nem sikerült megoldást találnotok, azt jelenti nem jó emberek dolgoznak a helyükön. Ezen kéne elgondolkodni, és lehet a válasz is meglenne, hogy miért lépnek le a fiatalok.

Nehogy azt hidd, hogy csak te dolgozol 10+ éve egy cégnél, hiába használsz flancos szavakat, ha a problémádért ide fordulsz. Már csak azért se adok hasznos választ, mert nálunk ugyanezért az emberek 300+ pluszt kapnak, ugyanis ez valakinek a munkája, hogy ilyen problémákat megoldjon. Én miért segítenék egy idegen cégnek ingyen?

2021. jún. 29. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
52%
Nem nem érdekli a pénz. De eleve az első munkát is úgy vállalja, hogy olyan bérért, adni neki jelenleg elég. És ha választani kell, hogy szar több pénzért, vagy egy jobb ugyanannyiért, megy a jó helyre. Mert jelenleg elég neki az a pénz, és majd ott is lesz több.
2021. jún. 29. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
73%
A #7 a tipikus példája annak, miért menekülnek el a fiatalok a munkahelyükről.
2021. jún. 29. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
95%
Valószínűleg kevés a pénz, vagy amit az #1 írt, ők nem érzik a kémiát, kívülállónak érzik magukat, mégsem olyan kedves a vezetőség.
2021. jún. 29. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!