Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Magyarországon aki lustább a...

Magyarországon aki lustább a munkájában, ha kikerül külföldre,"megtáltosodik"?

Figyelt kérdés
Észrevettem, hogy aki itthon tipikus magyar mentalitással(sumákolás, nekem-minden-jár-hozzáállás) áll a munkához, külföldi munka során valahogy levetkőzi ezeket a szokásokat. Ez a külföldi más mentalitás miatt van, vagy az egyéni hozzáállás változik meg?

2021. júl. 3. 17:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Ott a hazai mentalitással nem érvényesül, szóval vagy változtat, vagy hazakullog.
2021. júl. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy hogy itthon 200ezerért végeztetik el ugyanazt a munkát, amit kint 500-600ért is csinálhatnád.

Szerinted egy fiatal burkoló akinek senkije nincsen, egyéb kelendő ágazat szakija miért fog mindenféleképp 2-3 éven belül kimenni, némi tapasztalattal.


Akinek kertes ház kell, jó autó, nagy megtakarítás annak csak kint megvalósíthatóak ezek, kivétel ha itthon vállalkozásban csinálja.

2021. júl. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Meséljetek már erről a külföldi más mentalitásról mert amikről csak én tudok: franciaországban simán leléptek minden pénteken a munkások a déli ebédszünet után, hétfőn kilencre jártak(...) ok ez dél-franciaország, mediterránabb rész, németországban a német főnök simán hozott sört meg rövidet, hogy igyanak...angliában simán csak nem járt be néha a mosogató "fiú"(harmincas fekete emberke) mert : "elaludt", "elfelejtette"(?) :D, lehetne sorolni napestig

A gazdasági-társadalmi rendszer jobb amiben élnek...ott is van korrupció, persze van nem kevés gond Magyarországon ettől függetlenül de ettől a bezzeg nyugattól falra mászok...

2021. júl. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%

Egyrészt a nyugati országokban - a legalja munkák kivételével - nem tapossák ki az embernek még a lelkét is, mint Magyarországon, ahol a kormány is támogatja a rabszolgatartást. A fejlettebb országokban sokkal több becsülettel, méltósággal állnak a dolgozó emberhez, nem dolgoztatják túl, tiszteletben tartják hogy van magánélete, tehát eleve kevesebb az elvárás szorgalom téren. Ennek ellenére a munkateljesítmény észrevételem szerint nem rosszabb, mert az embereknek jobb a munka-magánélet egyensúlya és jobb kedvvel dolgoznak.

A másik ok pedig valóban az lehet, hogy míg Magyarországon európai viszonylatban nevetséges fizetésért szúrják ki az ember szemét, addig ugyanazért máshol a többszörösét kapja, és ott az ember motiváltabb ettől, jobban meg akarja tartani azt a helyet, amelyik jobb körülményeket biztosított, ezért többet tesz.

2021. júl. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%
Én nem csodálom, hogy Magyarországon olyan a munkamorál, amilyen. Pl. Ausztriában ugyanilyen árak vannak a Spar-ban, de a fizetés köszönő viszonyban sincs a magyaréval.
2021. júl. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nyugaton nem divat a magyar "munkamoral".


A magyar imad dolgozni, foleg keves penzert.


A nyugat pont az ellenkezo, minel kevesebbet, minel produktivatlanul, minel tobb penzert.


Nezd meg a hollandokat, nemeteket, angolok, belgak, stb...


Csak keletebbre meno az, hogy a munkad az eleted.

2021. júl. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez érdekes nekem is, pl. itt senki nem megy el mosogatni, míg Angliában kalákába végzik.
2021. júl. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért lehet mert ott emberhez méltó fizetést kap és nem pont nem halok éhen szintűt.Ha nekem nehéz munkát kéne végezni itthon kint a fagyban vagy 35 fokban példának okáért,180ezer forintért akkor mondanám hogy megy a halál ennyiért!Na de 5-600ezerért már azt mondom ki lehet bírni mert jól fizet,már rögtön mennyivel motiváltabb az ember a munkàra
2021. júl. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
96%
Lehet csak a magyar valóságtól van besokalva, kiégett, megcsömörlött, besokalt, lesz@rja a dolgokat. Kint a levegőváltozás meghozza a munkakedvet, új lendületet kap, mert lát perspektívákat.
2021. júl. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"Észrevettem, hogy aki itthon tipikus magyar mentalitással(sumákolás, nekem-minden-jár-hozzáállás) áll a munkához, külföldi munka során valahogy levetkőzi ezeket a szokásokat. Ez a külföldi más mentalitás miatt van, vagy az egyéni hozzáállás változik meg?"


Ez nem ennnyire egyszerű. Ez a "sumákolás, nekem-minden-jár" hozzáállás abból ered, hogy a rossz bérek és a kilátástalanság miatt ez a jellemző morál sok munkahelyen. Te lehetsz totálisan becsületes, meg korrekt, de ha a munkahelyeden a vezetők sem azok, akkor kitörölheted a morállal a hátsódat.


Amikor kiköltözik valaki Nyugatra, akkor a levegő változással, az attitűd is változik mert "probáljuk meg milyen". Ha azt látja valaki, hogy becsületes munkával is lehet érvényesülni, akkor ez a "nekem-minden-jár-hozzállás" alábbhagy. De ne idealizáld a "nyugati" munkamorált. Életem Spanyolországban és Belgiumban is. Mind a helyi, mind a bevándorló kollégák is volt hogy nem pontban értek be a munkahelyre vagy pénteken 2-3 körül leléptek, utóbbi már főleg spanyoloknál volt.

2021. júl. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!