Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi értelme van Budapesten...

Mi értelme van Budapesten dolgozni, mikor az albérlet és ház árak az egekben vannak?

Figyelt kérdés

Egy szoba 100.000Ft manapság mindennel egy albérlet minimum 160.000Ft+rezsi. Megélhetés kaja, nagyjából egy szinten vannak vidékkel. De vidéken a zöldségeket megtudod termeszteni magadnak, városban a panelben ez úgye lehetetlen.



Munka azt aláírom, hogy könnyebb és bármerre mész mindig van üresedés.



2021. júl. 9. 20:37
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
84%
A lehetőségek miatt szerintem sokaknak megéri. Én pl. egészen biztos voltam benne, hogy majd Budapesten szeretnék élni, bármivel is járjon. Vidéken egy kisvárosban nőttem fel, ott laktam 18 éves koromig és az egy életre elég is volt... Annyiból állt ott az élet, hogy felkeltél, elmentél az iskolába/dolgozni, hazamentél és ennyi. Nem tudtál elmenni egy jó étterembe, kávézóba, könyvtárba, edzőterembe, nyelvet tanulni vagy bármilyen közösségbe stb. az utcák teljesen kihaltak voltak, nem is találkoztál gyakorlatilag senkivel, sehol semmi és senki, soha nem történt semmi. Max. a szomszédokkal lehet anyázni valakit együtt, mert rohadjon meg amiért kicseréltette az ablakokat vagy ilyesmi. Ez a "mindent megtermelsz magadnak" is úgy működött (ha egyáltalán volt kerted, mert az sem alap), hogy munka után nyilván rohadt sok kedved van még kertet ásni, kapálni stb., megveszed nem is olyan kevés pénzért a mindenféle magokat és palántákat, a csapról öntözöd literszámra... se nem olcsó, se nem időtakarékos és azt kell mondjam még csak nem is feltétlenül finom, jó minőségű, elég stb. (mert megeszik a csigák vagy van valami baja, éppen nem terem annyi, nem érik be stb.). Állatot meg aztán pláne alig tart valaki, szinte senki és az sem véletlen. Nekem megmondom őszintén a kertes ház sem hiányzott soha, mert nagyon sok munka van vele. Vidéken a közlekedés siralmas, a munkalehetőségekről már nem is beszélve. Úgyhogy én mindig arra vágytam, hogy egy nagyobb városban lakjak, egy lakásban. Egy vidéki városban jártam egyetemre, amit nagyon szerettem, de még ott sem voltam elégedett a lehetőségekkel, főleg munkalehetőségek terén. Szóval úgy voltam vele, hogy Budapestre kell mennem, mert akkor ott lesz normális életem és abszolút nem is bántam meg. Budapesten minden van, hacsak a szórakozási és kikapcsolódási lehetőségekre gondolunk pl. csomó beülős hely, bulik és minden egyéb programok, könyvtárak, workshopok, sportolási lehetőségek, közösségek stb., sokkal több szakmai lehetőség (mind tanulás, mind munka), teljesen jól megközelíthető minden, van normális tömegközlekedés és nem kell minden sz*ért autóba ülni, csomó albérlet stb., stb. Én imádom minden percét.
2021. júl. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
41%
A jóságos Viktort kellene erről kérdezni.
2021. júl. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
90%

Videken zoldseget termeszteni?

Mert videk csak kertes hazbol all?

Vannak am ott is varosok panellal, tarsashazzal

2021. júl. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
27%
Nem unjátok még ezt az állandó rinyálást? Persze mindig más a hibás, nem TE aki képtelen vagy előrelépni, tenni valamit magadért, akár tanulni, dolgozni, változtatni stb. Csak a sopánkodás megy, nincs semmi értelme, ne csináljunk semmit... Azért körülöttem elég sokan vannak, akiknek sikerült normális egzisztenciát kialakítani a saját munkájukból. Tanultak, szakmát, diplomát szereztek, nyelvet tanultak, dolgoznak jó fizetésért. Van vállalkozó is, de nem a bűnöző meg NERes fajta, hanem aki tud valamit amiből jól megél. De ti csak panaszkodjatok, majd sajnállak titeket pár percig, ha lesz egy kis időm.
2021. júl. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
77%
Az se mindegy hogy milyen munkád van és mennyi fizetésért! Pesten munkát jobban lehet találni és nem annyiért dolgozol mint vidéken! Na meg ott van minden nem kell pl egy kis faluból egy városba menned valamiért van élet
2021. júl. 9. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
41%
Az a fizetés / megélhetési költség hányados, amit Budapesten elértem, vidéken szinte elképzelhetetlen.
2021. júl. 10. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Engem nem érdekelnek a bulik és az éttermek. Vidéken is vannak mozik, bár életben egyszer voltam benne, talán a tarzan ment már nem tudom.


Én jobban szeretek magamra főzni és a tököm se fog 15 ezreket fizetni egy olyan kajára mit 3-4 ezerből megcsinálok otthon. Kocsma is max munka után tud érdekelni, de az is csak a csapolt sör miatt.



Éttermekre visszatérve, kari geri helyében jól megbűntettném az olyan éttermeket ahol a járdára helyezik ki a sátrakat meg a székeket és asztalokat. És fetrengenek ott a népek.



Vidének is meg lehet keresni 150-200 ezret szürkén. Itt BP-en annyi előny van még, hogy fehéren van az ember de annyi pénzt levon ez a tolvaj senkiházi kormány, hogy csak pislogok. Tőlem majdnem havi 200.000Ft-ot a semmire


És akkor jönnek a Magyarország jobban teljesít dumával... Hát puszutljon ki mind a 133 és éljenek meg 54-100e forintból.



Az albérlet árakrva visszatérve ott 110-120 ahol gettó van és hetente leszúrnak valakit, tudom mert végigjártam a környéket. Normális helyen 150 alatt semmi nincs, és ehhez még rezsi stb.


Szóval olyan 200e havonta csak lakhatásra.


Egy átlag ember meg keres itt 200-250.000 nettót, szóval ő egyedül jobban jár egy szóbával ami havi 100.000Ft nyugodtan nézzetek utána! ez is végigjártam!


marad 150 rongya, 100-120 szükösen elég megélhetésre és marad 30 ezer forintja havonta.


Otthon lakik akkor még ha 50 lead a szüleinek akkor is 50 ezrre marad.

2021. júl. 10. 19:19
 18/26 anonim ***** válasza:
71%

Most innentől semmi értelme a kérdésednek, ha minden amit Budapest nyújt arra azt mondod, hogy "nem érdekel" és neked csak a lakhatás megspórolás körül forog a világ.


Nincs ezzel baj, nyilván az ilyen embernek nem kötelező Pesten laknia.

2021. júl. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
86%

Ammit hozzá tennék:


Nem csak "bulik" léteznek. Vannak koncertek, programok, kulturális rendezvények, sörkóstoló, vagy akár múzeumok, ideiglenes kiállítások. Én munka után szeretek sétálni egyet a Kopaszi gátnál, vagy akár a Duna parton de akár a belvárosban is, függően attól merre van munkám éppen.


Vagy étterem sem csak azt jelenti hogy "tizenötezer" meg "otthonfőzök". Barátaimmal, munkatársaimmal olyan helyekre ültünk be amik kulturáltak de van menü. ami nem megfizethetetlenül drága 1500-1800 körül van cserébe kiszolgálás, kulturált környezet és jó társaság. Nem ugyanaz mint otthon kajálni, nálunk ez a nap közbenki társasági élet része.


Na meg nem mindegy, hogy akár barátnő, akár haver akárki jönne át, és azt mondod oké. Vagy azt mondod, nem lehet mert anyámék nem engedik. És az otthonlét valahol mindig kompromisszum és alkalmazkodás lesz. Ellenben albérletet ha fizeted azt csinálsz amit akarsz.

2021. júl. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
92%

Én vidéken és pesten is laktam már. De most itt úgy írjátok le, mintha vidéken nem lenne semmi élet. Nem csak falvakból áll vidék. Persze 20 évesen kell még a pezsgés, és ha csak nem egy kis zsákfaluban laksz, akkor ezt egy megyeszékhely is simán megadja neked. Az meg eleve rossz stratégia az ország bármelyik vezetésétől is, hogy minden aszerint épül, fejlesztődik, hogy Bp. "az ország közepe". Egy idő után teljesen élhetetlen lesz a főváros emiatt. Nem lakhat az egész ország egy városban.

Az ismerőseim nagy része vidéken él (nem a pesti agglomerációban, valóban vidéken) és már megvan a ház, lakás. Míg én még mindig albérletben lakok, hiába dolgozunk pesten. Bár én elsősorban csak azért költöztem mert sokáig munkanélküli voltam, és tapasztalat nélkül sehova nem kellettem. Most érik bennünk az, hogy lehet vissza kellene költözni, mert így már kapnánk jobb munkát is. Vidéken is vannak jó munkák, sőt jól fizető munkák is. Egyik ismerősöm most váltott, és jobban keres most vidéken mint én pesten. Szóval én inkább azt mondanám, hogy nem mindenkinek éri meg pesten dolgozni.

2021. júl. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!