Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha időközben meggondoltam...

Ha időközben meggondoltam magam és nemet mondok nem leszek bunkó?

Figyelt kérdés

Tehát jelentkeztem egy munkára, kedden voltam is állásinterjún. Szerintem jól ment. Azt ígérték hétfő délutánig szólnak mit döntöttek. Illetve azt is mondták többször hogy milyen könnyű lesz dönteni mert 10 alatt a jelentkezők száma.

De közben én találtam mást ahova csak jövő héten tudok menni interjúra. A munka jellege hasonló, a fizetés több..

Es most totál stresszben vagyok hogy mi lesz ha felhivnak hogy engem választanak - adok 1 % esélyt - és én már nem akarom? Írjak e-mailt? Vagy csak simán mondjam meg hogy már nem aktuális? Nem hiszik azt hogy akkor feleslegesen maradtam a választhatóak körében és húztam az idejük? Ha engem választanak de már nem érdekel mondhatok még nemet ugye?


Bocsánat de ez az első ilyen helyzet az életemben.

19/L


2021. júl. 16. 10:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ihen mondhatsz még nemet ,de mérlegeld azt hogy amoda ha nem vesznek fel,akkor mit fogsz tenni?
2021. júl. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mondd csak vissza, ha sikerült a másik hely. Senkit nem érdekel, hogy mit szólnak hozzá, a saját érdekedet képviseled.
2021. júl. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Minél hamarabb szólsz annál kisebb lesz a kellemetlenség nekik
2021. júl. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Először várd meg a másik interjút, még azt sem tudod, tetszeni fog-e utána. Egyébként ha megkapod a másik ajánlatot akkor még mindig lemondhatod az elsőt, sőt ha esetleg elkezdesz az első helyen próbaidő alatt azonnal ott is hagyhatod a másikért. Lemondhatod telefonon, emailben, ahogy tetszik. Igen, kellemetlen érzés, de mindenki elsősorban a saját érdekeit nézi és azért a cégnél tisztában vannak vele, hogy te is. Vállat vonnak és hívják az utánad következőt, ne aggódj.
2021. júl. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Igazából az a baj hogy már biztosan tudom hogy már nem szeretnék itt dolgozni.

Ha a másik sem jön össze nyilván keresek mást, de senkit nem akarok becsapni hogy téged választunk de en meg köszönöm de nem. Persze tudom hogy a másik sem biztos.

2021. júl. 16. 10:57
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha biztosan tudod, hogy nem akarsz ide menni, akkor már most írd meg nekik mailben. Ne várd meg, amíg kiválasztanak, aztán jön nekik a pofáraesés. Kulturáltan meg lehet írni, hogy köszönöd a személyes bemutatkozás lehetőségét, de időközben megváltozott körülményeid miatt az állást mégsem tudnád elvállalni, így töröljenek a nyilvántartásból.
2021. júl. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!