Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 155-160 ezer nettó milyen...

155-160 ezer nettó milyen fizunak számít?

Figyelt kérdés

Ennyit kerestem az előző munkahelyemen úgy, hogy minden második hétvégén dolgozni kellett, 2 műszak volt és heti 3-4 óra túlóra mindig becsúszott, mert "elvárás volt néhány ember felé (nem mindenkinek kellett)" és plusz fizut nem is kaptál érte.


Nekem anno nem sikerült belőle kimatekoznom a lakás fenntartást/kaját/ruhát/szórakozást és a félretett pénzt. A szórakozást konkrétan le kellett húzni a listáról és a ruhán is ment a spórolás a kajával egyetemben, hogy félre tudjak tenni. Ha normálisan kajáltam és öltözködtem (tényleg "normálisan", nem étterembe jártam meg rendelgettem a kaját és nem is havi 30ért vettem ruhát magamnak) akkor nem tudtam félre tenni se:/


2021. júl. 26. 10:54
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Ramaty, heti 1 napot dolgoznék ennyiért
2021. júl. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hol laksz.

Ha keleti megyében(Borsod, Szabolcs pl, akkor átlagos). Ott ez a szint.


Budapesten ez édes kevés.


Összessegeben pedig szintén karcsú. Mondom úgy, hogy 8 éve mikor dolgozni kezdtem közalkalmazottként kórházban, akkor ugyeletekkel együtt nem volt több 120-130 ezernél a fizetésem.

Azóta 2x váltottam és most cafeteriaval 300 ezer nettó a fizum.

Nekem az a bajom, hogy a munkáltató nem hajlandó több fizetést adni(pl 2-3 évente fizuemeles, hogy kövesse az inflációt a fizu) máshova kell mennem dolgozni, ha többet szeretnék keresni. Alkalmazottként meg nem akarnak ettől többet adni, mert sokat kell utána adóziuk.

Egyébként ez a kereset amit most kapok azzal bőven elvagyok. Jut mindenre, és marad bőven. És ez is "csak" a KSH-s átlagbér.

2021. júl. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Keleti megye sajnos. De az a baj, hogy itt is csak a lakás ami olcsóbb, minden más ugyan annyiba kerül sajnos, sőt. Talán még picit drágábbak is a dolgok, mint Pesten. Meg akkor most örüljek, mert keleten átlagos? Akkor Keleten nincs más, csak a túlélés?
2021. júl. 26. 11:14
 4/9 anonim ***** válasza:
96%

Én nyugat-Mo-n lakok, forintra pontosan ennyit keresek. Napi 12 óra, néha éjszaka, néha nappal. Hétvégén is dolgozom, szombat-vasárnap is, de azokra nincs hétvégi pótlék, vagy ilyesmi. Ugyanolyan munkanap, mint egy kedd, vagy csütörtök.

Ja, és hozzáteszem, SZAKMÁMBAN dolgozok, nem betanított alja munkát végzek. És ennyit kapok kézhez. 160 körül.

2021. júl. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ott sajnos igen 😔

Nem véletlenül vándorolnak el onnan. Ki lehet azért törni, de kemény meló.

2021. júl. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez elég vacak fizu. Egy hónapra meglehetősen soványka.
2021. júl. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Sógorom is kb ennyit keres betanított munkásként (+-10-20 ezer) 3műszak 8 óra.


Korábban mezőgazdaságban volt mint traktoros, ott szezonban 12 óra+ 150 alap és erre jön rá a többi amit feketén kapott zsebbe, 250 körül volt a max.


Télen pedig 150, mert nem volt órája.


Nagybátyám darukezelőként dolgozik 150 hivatalosan többi feketén kézbe, de járni kell az országot, van amikor a könyékben van, van amikor BPn, változó, 400e körül keres, de van olyan hogy 1-2 hétig semmi munka.


Unokatestvérem kamionos, hetel (hétvégén van otthon) a megyéből indul és érkezik, 300at keres így.


Ez minden keletmagyarország békésmegye, remélem tudtam segíteni!

2021. júl. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ratyi.


Arra elég mindössze, hogy modern rabszolga/jobbágy legyél. Egészségesen étkezni nem tudsz belőle, 50-60 évesen, mielőtt egyáltalán felmerülne a nyugdíj lehetősége, meghalsz.

Nyaralni nem tudsz belőle, félretenni nem tudsz belőle, autóról, lakásról ne is álmodj.

2021. júl. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
akkor még jó, h otthagytam:P
2021. júl. 26. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!