Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tudnátok írni ilyen sablon...

Tudnátok írni ilyen sablon szövegeket, hogy mit mondjak állásinterjún?

Figyelt kérdés

Nem vagyok bőbeszédű, könnyen zavarba is jövök. Pár sablon szöveget betanulnék, hogy ne csak pár szót válaszoljak.

Átlagos kérdések, amire válasz kellene:

Miért szeretnék itt dolgozni? Mi motivált? Tudok-e csapatban dolgozni? Mennyi a fizetési igény? Magamról miket mondjak? stb.



2021. aug. 1. 12:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Oké hogy nem vagy bőbeszédű, de azért ilyen alap dolgokra csak tudsz válaszolni, nem? Ezek olyan kérdések, mint hogy "szomjas vagy?", arra is tudsz válaszolni, igaz?


"Miért szeretnék itt dolgozni? Mi motivált?"


Mert megtetszett a munkakör, úgy gondolom alkalmas lennék rá, szeretnék ilyen irányú tapasztalatot szerezni, hallottam a cég jó hírét...


Mindig abból indulj ki, amit valóban gondolsz, és ha gáznak találod, akkor vagy cicomázd egy kicsit, vagy el se mondd. Olyat ne mondj, hogy "azért akarok itt dolgozni, mert itt van a Barbi is, akinek kurväjó segge van és meg akarom döngetni...".


"Tudok-e csapatban dolgozni?"


Mindenki tud, ha akar, legfeljebb nem te vagy a legprofibb csapatjátékos. Egyébként ez csapatfüggő is. Ha a csapattagok arra törekszenek, hogy egymást segítsék és ne akadályozzák, akkor simán.


"Mennyi a fizetési igény?"


Nézd meg a piaci béreket és próbálj utánajárni, hogy az adott cégnél mennyit fizetnek abban a munkakörben, és ez alapján próbáld meg belőni.

2021. aug. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mivel egyáltalán nem ismerünk és azt se tudjuk, hogy milyen a munka, így lehetetlen lenne jól megírni neked, hogy mit mondj. Inkább azt javasolnám, hogy azt szedd össze, hogy milyen kérdések várhatóak és arra te próbáld meg otthon kitalálni, hogy kb mit tudnál elmondani. Nem baj az, ha izgulsz és úgy nem megy jól a rögtönzés, készülj fel és menni fog :)


Amiket írtál, azok jó kérdések, ezeken kívül még olyanra is lehet számítani, hogy mi az 5-10 éves terved, mi a 3 legjobb és legrosszabb tulajdonságod, miért téged kéne választaniuk, miért te lennél a megfelelő az állásra stb. Biztos a többiek is fognak írni még jókat, de a neten is keresgélhetsz, én is láttam már ilyen cikkeket, ahol összegyűjtik ezeket.

2021. aug. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A net teli van ezzel is.
2021. aug. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem pont az lenne a lényeg, hogy NE legyél sablonos! Menj oda úgy, hogy ez az állás az enyém lesz, mert akarom és ezért meg is teszek mindent! Gyakorolj a tükör előtt, vagy a barátoddal/barátnőddel! A szemedet pedig mindig tartsd a kérdező szemén! Segítene, ha kicsit többet tudnék rólad és a munkáról, amire pályázol!
2021. aug. 7. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!