Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Táppénzes papíron rajta van,...

Táppénzes papíron rajta van, hogy hány órakor volt a vizsgálat?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő: 24/48-ban dolgozom. Mennék fogorvoshoz 20-àn, de nekem aznap pont túlóra van, ami azt jelenti, hogy 24 óra szolgálat után közvetlen másnap, 20-àn be kéne mennem 12 óràzni. A szolgálat délután hatkor kezdődik, tehát nekem négykor el kell indulnom, hogy beérjek időben (rossz a közlekedés). Orvoshoz délután egy órára megyek. Meg tudnám oldani, hogy bemenjek aznap melóba, de akkor nem sokat aludnék. Alapesetben bemennék túlóràzni, de 1-2 óra alvással meg fogok ott halni. Rajta van a táppénzes papíron, hogy hány órakor volt a vizsgálat? Mert ha nincs azt mondanám, hogy négyre van időpontom, és nem érnék be munkába.
2021. aug. 3. 14:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs, csak a táppénz első, és utolsó napja.

Mert hiszen lebetegedhet az ember vasárnap reggel is, és tegyük fel pont aznap délután dolgoznia kellene, de orvoshoz csak hétfő reggel jut el.

Ezért az orvos csak a kezdő dátumot jelöli meg a táppénzes papíron, mint a keresőképtelenség első napját.

2021. aug. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem simán egy kezelés miatt nem fognak táppénzre venni.
2021. aug. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%
Amúgy meg huszadika ünnepnap lesz.
2021. aug. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat, elnéztem! 21-én megyek orvoshoz, 20-àn dolgozom, nekem van ünnepnapon is munka. És igazából fogorvosi kezelésre van szükségem, így tudom megoldani, hogy elmenjek, úgyhogy táppénzes papír mindenképp kell. Mi rögzítjük munkahelyen a táppénzt, és van olyan opció, hogy "orvosi vizsgálat", tehát adniuk kéne táppénzes papírt, mert másképp igazolatlan nap miatt kirúgnak engem...
2021. aug. 3. 14:17
 5/8 A kérdező kommentje:
És nem viccből megyek orvoshoz, hetek óta nem jutok el, most sikerült csak végre bejutnom egyhez, de már kb két hónapja mennem kellett volna, mert nyilván problémám van, és kezelésre szorulok minél hamarabb, csak eddig egyik sem volt hajlandó fogadni engem, még magánúton sem. Nem azért megyek orvoshoz, mert ilyen kedvem van! Tőlem ritkábban aztán szerintem senki nem jár orvoshoz szerintem, mert maximum alkalmasságit mentem csináltatni az elmúlt két évben, meg fogorvoshoz jártam, míg lehetett ellenőrzésre, és ennyi. Úgyhogy én pont nem az az ember vagyok, aki állandóan táppénzen van, soha életemben nem is voltam egyébként táppénzen, azért nem is tudom, hogy mi van a lapon.
2021. aug. 3. 14:22
 6/8 anonim ***** válasza:
A főorvostól egészen biztosan nem fogsz táppénzes papirt kapni.... Max rendelésen megjelent igazolást.
2021. aug. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nekem jó bármi, csak adjon valami lapot, ami azt igazolja, hogy tényleg orvosnál voltam, és ne legyen rajta az, hogy hány órakor.
2021. aug. 3. 14:32
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha kinyomtatja, azon rajta van az időpont.
2021. aug. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!