Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Külföldön élő magyarok többség...

Külföldön élő magyarok többsége pár év után hazajön vagy marad külföldön?

Figyelt kérdés

Akik kimentek Nyugat-Európába ők pár év után hazatérnek vagy a többség véglegesen marad külföldön?

Ti hogy tapasztaljátok ezt az ismerősi körötökben?

Akik kimennek azok jobbára szakmunkások vagy sok diplomás is megy?


2021. aug. 11. 13:11
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

Hat éve jöttem ki és nincs az a pénz, hogy visszamenjek Magyarországra.

A magyar ismerőseim, akik elhagyták Magyarországot (tizenkettőről tudok) mind diplomások, és kettő kivételével egyikük se tervez visszamenni Magyarországra.

29/N

2021. aug. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Külföldön dolgozó ismerőseim 99 %-a szakmunkás és férfi. Mivel nyugati határhoz közeliek, így sokan hétvégén hazajárnak Ausztriából, vagy pár hetente Németországból. Feleség, barátnő itthon van. Páran véglegesen kiköltöztek Németországba, feleséggel, gyerekkel, esetleg ott született a gyerek. Ők ünnepekkor jönnek csak haza a nagyszülőkhöz.
2021. aug. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem rengeteg ismerősöm hazajött. Két kezemen alig tudom megszámolni azokat a gyerekeket a környezetemben, akik vagy külföldön születtek, vagy kint éltek huzamosabb ideig, de hazajöttek. És ezek már a gyerekes családok, akik nem pattognak olyan könnyen, fiatalok között még gyakoribb, hogy kint van egy darabig, aztán ilyen-olyan okokból hazaköltözik.

Csomóan meg persze kint maradnak, kinek hogy alakul az élete.

2021. aug. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%
Mar latogatoba sem jovok, mert ez mar Beloruszia. Anyukammal Becsbe tettem at Budapestet, ott talalkozunk.
2021. aug. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%
6 éve külföldön élek és úgy vagyok vele, hogy előbb mennék el Kolumbiába kávébabot termeszteni mint visszamenni Magyarországra.
2021. aug. 13. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2 éve jöttem ki Németországba nincs miért haza mennem senkim sincs . A minimál bérnek mondott viccből meg nem lehet még élni, mert a 120 nettó az albérlet árakkal sehogy sincs arányban amikor vidéki városban ahonnan jöttem 140 ezer egy pici 20 négyzetméteres garzon ...
2021. aug. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!