Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Schönherz Iskolaszövetkezet -...

Schönherz Iskolaszövetkezet - szerintetek kompromisszumra lehet velük valahogy jutni?

Figyelt kérdés

A Schönherz Iskolaszövetkezet ugye csak nappali, aktív hallgatói jogviszonnyal fogad el állásjelentkezéseket.


Engem most vettek fel egy egyetemre, nappali tagozatra, állami támogatással. Viszont még legalább egy hónap, amíg meg lesz a hallgatói jogviszony, addig meg... nyilvánvaló, hogy nem fog megmaradni a munka.

Pontosan olyasmiről van szó, amihez értenék, van is hozzá középfokú végzettségem, és tudnám csinálni egyetem mellett.


Ki lehet azt tőlük "könyörögni", hogy gyakornokként most vegyenek fel (akár fizetés nélkül, 1-2 hónap még nem számítana), és utána tuti, hogy meg lesz az a rohadt sz@ros nappali aktív hallgatói jogviszony.


Jelenleg egyébként passzív jogviszonyom van egy másik karon. Nagyon minimális esély volt már arra, hogy el tudom végezni azt a szakot - matekon mindig kibuktattak -, de megszüntetés helyett afféle C tervként passziváltattam.


Munkakereséssel azért is vagyok gondban, mert szüleim elutasítóak azt illetően, hogy iskola mellett dolgozzak. Az az idióta fejükben azzal van összekötve, hogy akkor nem tanulok.

Az után pedig, hogy 1 egyetemet már nem sikerült elvégezzek, még nagyobb családi botrányokat rendeznek, ha szembe próbálok velük szegülni, aminél a testvéreim ilyenkor szítják is a tüzet a rám való köpködéssel, elhordanak mindennek, stb-stb.

Vagy valami ultra biztos álom meló kéne legyen a dolog - ami ugye nem létezik, főleg nem az én referenciáimmal -, vagy olyasmi, amit titokban tudok csinálni.


A szóban forgó munka home-office-os lenne, így tudnám titokban csinálni.


Ti hogyan próbálnátok ezt a helyzetet megoldani a helyemben?



2021. aug. 11. 19:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Titkolni munkát, amikor minimum 20 órát kell teljesíteni, lehetséges online szóbeli kapcsolat tartással hát nem tudom. Nem fog feltűnni nekik, ha ki se jössz a szobádból napi 4-8 órán át, nem érsz rá segíteni stb? Sajnos amúgy a kérdésedre a választ nem tudom, olyan lehet ha nagyon tetszel a munkáltatónak vár rád 1 hónapot.
2021. aug. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

"Nem fog feltűnni nekik, ha ki se jössz a szobádból napi 4-8 órán át, nem érsz rá segíteni stb?"


Erre több opcióm lenne.

Egyrészt, van a kertünk végében egy faház, ahova már a testvéreim se jártak fel egyszer se az elmúlt 2 évben. 3 évvel ezelőtt sikerült oda internetet felvezessek, villanyt meg a ténykedésem előtt valamikor felvezetett az édesapám haverja.

A suliban van műhely, ahova elvileg időpont foglalással lehet is menni. A műhelyről tudnak, az időpont foglalás nem tiszta nekik, de még a valóságtól sem állna olyan messze, ha majd azt mondanám, hogy közösen vagyunk ott többen. Az alatt pedig a faházba bekuckolom magam.


Másrészt - ami a kevésbé idétlenebb megoldás -, hogyha hazudok arról, hogy mi a valódi munkám - azaz azt mondom nekik, hogy freelancer munkát találtam pontosan abban, amit tanulok -, azt TALÁN, adja a sors, le tudom nyomni a torkukon. És akkor arra a 4 órára nem zavarnának.

2021. aug. 11. 19:29
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz csinálni semmit. Ez jogi dolog. Ha nincs hallgatói jogviszony, akkor nincs diákmunka.
2021. aug. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem beszéld meg szövetkezettel, hogy egy hónap múlva lesz nappalis jogviszonyod így akkor tudsz kezdeni. Nem feltétlenül találnak mást ilyen rövid időn belül.

Én 3 évet dolgoztam Schönherz -en keresztül és elég rugalmasan kezelték a dolgokat. Például egyik cég csődbe ment ahova ki voltam közvetítve és pár napon belül találtak nekem egy másik IT munkát.

2021. aug. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!